Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2020-10-26

Savaitės apžvalga: vėjo jėgainių gamybai pakilus beveik 60 %, Lietuvoje elektros kaina šiek tiek sumažėjo

Išaugus gamybai vėjo elektrinėse, praėjusią savaitę „Nord Pool“ elektros biržos Lietuvos kainų zonoje elektra atpigo 2 % iki 38,0 EUR / MWh.
 
Spalio 19–25 dienomis vidutinė elektros energijos kaina Lietuvoje sumažėjo 2 % ir siekė 38,0 EUR / MWh. Ji buvo 5 % mažesnė už paskutinių 10 savaičių vidurkį (40,0 EUR / MWh). Vidutinė kaina Latvijoje ir Estijoje buvo tokia pati, ji taip pat sumažėjo 2 %.
 
„Praėjusią savaitę elektros gamybą Lietuvoje labiausiai veikė du priešingi veiksniai: ketvirtadienį neveikė didžiausia gamintoja Lietuvos elektrinė, tačiau pakilęs rudeninis vėjas leido trečdalį visos elektros pasigaminti iš vėjo. Todėl bendrai praėjusią savaitę Lietuvoje pagaminta 16 % daugiau elektros negu savaitę prieš tai– sako Liutauras Varanavičius, „Litgrid“ Strategijos departamento direktorius.
 
Elektros suvartojimas Lietuvoje praėjusią savaitę kilo 3 % ir siekė 241 GWh. Elektros gamyba Lietuvoje paaugo 16 %, vietos elektrinės užtikrino 46 % šalies elektros energijos suvartojimo*. Bendrai Lietuvoje per savaitę buvo pagamintos 112 GWh elektros energijos.
 
Šiluminės elektrinės praėjusią savaitę pagamino 34 % Lietuvoje generuotos elektros. Vėjo jėgainės pagamino 33 %, hidroelektrinės – 15 %, kitos elektrinės –18 % elektros energijos. Gamyba šalies hidroelektrinėse, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš savaitę, nukrito 2 %, gamyba vėjo jėgainėse kilo 59 %, šiluminėse elektrinėse gamybos apimtys sumažėjo 5 %.
 
Pagal importo / eksporto (saldo) santykį, 56 % mūsų šalies elektros energijos poreikio* buvo importuota. Palyginti su ankstesne savaite, bendras importo srautas pakilo 5 %. 38 % elektros importo į šalį pateko iš trečiųjų šalių, 56 % – iš Skandinavijos per „NordBalt“ jungtį, dar 3 % buvo importuota per sieną su Latvija ir 3 % per „LitPol Link“ jungtį su Lenkija.
 
Bendras elektros srautas iš Lietuvos, po planinio remonto atsidarius „LitPol Link“ jungčiai, praėjusią savaitę pakilo 107 %. Per ją į Lenkiją buvo nukreipta 41 % Lietuvos eksportuojamos elektros. Per Latvijos pjūvį buvo nukreipta 57 % elektros srauto. Eksportas iš Lietuvos per „NordBalt“ jungtį sudarė 2 %.
 
Elektros srautui „LitPol Link“ jungties pralaidumas buvo išnaudojamas 32 % pajėgumu Lenkijos kryptimi ir 12 % Lietuvos kryptimi. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 87 %, o Švedijos kryptimi – 1 %.
 
 
* Pastabos: