Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-07-28

Elektros pasiūlą rinkoje mažino planiniai remontai

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje liepos 20-26 dienomis siekė 46,68 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su ankstesne savaite, kaina kilo kiek daugiau nei 6 proc., o palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – krito daugiau nei penktadaliu. Visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje vidutinė savaitės kaina buvo 8,74 EUR/MWh, o Suomijoje ir Estijoje - 28,06 EUR/MWh.
 
Praėjusią savaitę elektros importas į Lietuvą sumažėjo nuo 71 iki 58 procentų. Pusė importuotos elektros parsiųsta iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Rusijoje ir Latvijoje pagal planą remontuojamos elektros linijos, kurių išjungimas nuo liepos 23 dienos lėmė sumažėjusį Estijos-Latvijos jungčių pralaidumą. Tai mažino pigios Šiaurės šalių elektros energijos pasiūlą Lietuvoje ir Latvijoje.  Dėl ateinančias tris savaites planuojamų elektros linijų remontų elektros importo galimybės iš Šiaurės šalių išliks ribotos. 
 
Dėl Karaliaučiaus šiluminės elektrinės remonto, kuris tęsis iki šio penktadienio, elektra iš Karaliaučiaus nebuvo importuojama į Lietuvą. Kaimyninėse šalyse sumažėjus elektros energijos pasiūlai, daugiau elektros gamino vietinės elektrinės, labiau buvo išnaudojamos Lietuvos-Baltarusijos elektros jungtys. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas liepos 20-26 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 94 proc., Lietuvos–Latvijos – 34 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 62 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama skubių rinkos pranešimų (Urgent market messages) skiltyje http://www.nordpoolspot.com/
 
Į viršų