Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Liepą Lietuvos elektrinės pagamino mažiausiai elektros nuo metų pradžios
2017-08-11

Liepą Lietuvos elektrinės pagamino mažiausiai elektros nuo metų pradžios

Liepą vidutinė elektros kaina rinkoje augo visose Baltijos jūros regiono valstybėse, išskyrus Lietuvą ir Latviją. „Nord Pool“ Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina sumažėjo 5 proc. iki 36,3 eurų už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su praėjusių metų liepa, kaina buvo 8 proc. mažesnė. Žemesnę kainą formavo 3 proc. mažėjęs elektros poreikis ir palankios sąlygos importuoti elektrą iš kaimyninių šalių. 
 
Visą liepos elektros rinkos apžvalgą galima rasti čia.
 
Lietuva importavo 88 proc. suvartotos elektros, 26 proc. iš Švedijos, 28 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 38 proc. – iš Rusijos ir Baltarusijos, 8 proc. – iš Lenkijos. Nors liepą Lietuvos ir Švedijos jungtis „NordBalt“ neveikė daugiau kaip dvi savaites, importo srautas iš Švedijos, palyginti su birželiu, nesumažėjo. 
Praėjusį mėnesį Lietuvos elektrinės pagamino 156 gigavatvalandžių elektros. Palyginti su birželiu, vėjo elektrinėse gamyba smuko daugiau nei penktadaliu, o šiluminės elektrinės negamino visai. Iš viso Lietuvos elektrinės pagamino ketvirtadaliu mažiau elektros nei birželį ir 4 proc. mažiau nei pernai liepą. 
 
Vidutinė „Nord Pool“ sistemos kaina išaugo 7 proc. Daugiausiai – po 12 proc. – kainos kilo Estijos ir Suomijos prekybos zonose. Kainos šoktelėjimą iki 34,2 EUR/MWh lėmė kainos augimas Švedijoje ir dėl remonto darbų Vyborgo pastotėje sumažėjusi elektros pasiūla iš Rusijos į Suomiją.
 
Švedijos ketvirtojoje prekybos zonoje elektros kaina liepą pakilo dešimtadaliu iki 30,9 EUR/MWh. Elektros gamyba hidroelektrinėse išaugo ketvirtadaliu, nors vandens rezervų lygis ir išliko mažesnis nei įprasta. Tuo tarpu vėjo elektrinės pagamino 22 proc., o atominės elektrinės – 4 proc. mažiau. Švedijos importas iš Danijos sumažėjo 41 proc., o iš Norvegijos 11 proc. 
 
Lenkijoje elektros kaina išliko stabili ir siekė 36,3 EUR/MWh. Šalyje ir vartojimas, ir elektros gamyba augo po 4 proc. Vidutinė oro temperatūra kilo ir kai kuriomis dienomis temperatūros stulpelis perkopdavo 30 laipsnių. Vyraujant karščiams, išaugęs vartojimas didino paklausą dienos metu, o piko metu kainos šokdavo iki 66 EUR/MWh. Palyginti su birželiu, Lenkija liepą importavo 10 proc. daugiau elektros, iš Švedijos importas augo daugiausiai – 39 proc. 
 
Vokietijoje elektros kaina, palyginti su pernai liepa, išaugo 34 proc. ir siekė 33 EUR/MWh. Elektros gamyba vėjo elektrinėse krito 23 proc., saulės elektrinėse – dešimtadaliu, o atominėse elektrinėse – 16 proc. Nepaisant to, liepos 30 d. vėjo ir saulės elektrinių pagaminta elektra sudarė rekordinį kiekį, net 59 proc., visos šalyje pagamintos elektros. 
 
Į viršų