Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Atnaujinamos aukštos įtampos elektros linijos
2014-04-17

Atnaujinamos aukštos įtampos elektros linijos

Sklandžiam elektros perdavimo tinklo darbui ir patikimam elektros tiekimui užtikrinti „Litgrid“, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius, nuolatos prižiūri, planuoja ir vykdo tinklo įrenginių priežiūros darbus bei rekonstrukcijas, atnaujina ir diegia modernius įrenginius transformatorių pastotėse. Šie metai pasižymės intensyviomis aukštos įtampos elektros oro linijų rekonstrukcijomis. Per 2014-uosius bus pakeista 350 atramų, beveik tris kartus daugiau nei pernai.
 
„Vykdydami oro linijų rekonstrukcijas pirmiausia įvertiname atramų amžių ir jų esamą būklę – įtrūkimus, plyšius, laidų ir žaibosaugos trosų būklę. Dauguma aukštos įtampos elektros linijų atramų buvo pastatyta prieš keturiasdešimt metų, todėl, siekiant išvengti situacijos, kai didelė tinklo dalis vienu metu taptų avarinės būklės, remontus vykdome taip, kad bendra oro linijų būklė išliktų stabiliai gera ir vartotojams būtų užtikrintas saugus elektros energijos perdavimas“, – sakė „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktorius Vidmantas Grušas.
 
Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ tinklo rekonstrukcijas planuoja derindamas elektros energetikos sistemos patikimumo reikalavimus, vartotojų interesus ir siekdamas išvengti grandininių tarpusavyje sujungtų sistemos elementų avarijų. Ankstyvą pavasarį darbai vykdomi kurortuose ir pajūryje esančiuose įrenginiuose, kad tinklas patikimai veiktų didžiausio poilsiautojų ir turistų antplūdžio metu. Tais atvejais, kai būtinas visiškas linijos ar įrenginių atjungimas, stengiamasi atlikti darbus kuo greičiau, kad būtų sukelta kuo mažiau nepatogumų elektros vartotojams.  
 
„Ilgas šviesus paros metas ir mažiausias elektros poreikis pavasarį ir vasarą lemia, kad tokie darbai vykdomi balandžio–rugsėjo mėnesiais. Vykdant planinius oro linijų remonto darbus ir atjungus tam tikras oro linijų atkarpas, elektros tiekimas vartotojams užtikrinamas kitomis, veikiančiomis oro linijomis, tačiau rekonstruojant aukštos įtampos linijas turime ir visiškai atjungti elektros įtampą dėl žmonių, tiesiogiai dirbančių su įrenginiais, saugumo “, – sako V. Grušas. 
 
Lietuvoje iš viso yra apie 20 tūkst. aukštos įtampos elektros linijas laikančių atramų. Planuojama, kad intensyviausios rekonstrukcijos vyks ateinančius šešerius metus. Iš šiemet oro linijų rekonstrukcijoms skirtų 10 mln. litų didžiausia dalis atiteks elektros atramų keitimui, kiek mažiau – laidų ir žaibosaugos trosų rekonstrukcijai. 
 
2014 metais iš viso bus rekonstruojama ir 17 transformatorinių pastočių. Darbai sutelkti didžiųjų miestų apylinkėse: Vilniuje ir Kaune rekonstruojama po keturias pastotes, po tris – Utenos, Šiaulių ir Klaipėdos regionuose. Pastočių rekonstrukcija trunka daugiau nei dvejus metus, kasmet pradedamos ne daugiau kaip penkių pastočių rekonstrukcijos. Taip pat artimiausiu metu ketinama vykdyti 110 kilovoltų kabelių linijos Vilniuje nuo Žvėryno iki centro perkėlimo darbus. 
 
Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ atsako už Lietuvos elektros sistemos perdavimo tinklo, jungiamųjų linijų ir kitų elektros sistemų darbą. 110–330 kilovoltų įtampos elektros perdavimo tinklas apima 234 transformatorinių pastotes ir skirstyklas ir beveik 6,7 tūkst. kilometrų oro linijų.
 
Į viršų