Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2011-01-04

Tarptautinės jungties LitPol Link projekte - detaliojo planavimo darbai

Alytaus Regioninis aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) patvirtino 400 kV elektros perdavimo oro linijos nuo Alytaus transformatorių pastotės iki Lietuvos - Lenkijos sienos statybos ir eksploatacijos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitą. č®vertinč™s PAV vertinimo subjektų išvadas ir suinteresuotų visuomenės grupių siūlymus Alytaus RAAD leido planuojamą ūkinč™ veiklą ataskaitoje numatytoje teritorijoje.
 
2010 gruodžio 31 dienos Alytaus RAAD pritarimas PAV ataskaitos išvadoms leidžia ruošti detalius 400 kV oro linijos specialiojo plano sprendinius ir baigti Alytaus transformatorių pastotės rekonstrukcijos detalųjį planavimą.
 
Lietuvos ir Lenkijos elektros energijos jungties LitPol Link projektas sujungs Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemas, prisidės plėtojant bendrą Europos elektros rinką ir bus vienas iš žingsnių ruošiant Lietuvos elektros perdavimo sistemą sinchroniniam darbui su kontinentinės Europos elektros tinklu. 2015 metais Lietuvos Lenkijos jungtis bus pradėta eksploatuoti 500 MW galia. 2020-ais, baigus II-ąjį keitiklių statybos etapą, LitPol Link elektros jungtis veiks 1000 MW galia.

Šiuo metu vykdomas tarptautinės elektros jungties NordBalt projektas, kartu su statoma Klaipėdos Telšių 330 kV elektros perdavimo linija ir Klaipėdos pastotės rekonstrukcija, sujungs Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemas. NordBalt jungties eksploatacijos pradžia 2015 metai.
 
Daugiau informacijos:
Vilija Railaitė,
Litgrid komunikacijos vadovė Tel. 8613 19977
El. paštas: vilija.railaite@litgrid.eu
 
Litgrid yra Lietuvos elektros energijos perdavimo sistemos operatorius, valdantis elektros energijos srautus Lietuvoje ir palaikantis stabilų šalies elektros energetikos sistemos darbą. Litgrid yra atsakingas už elektros perdavimo tinklo stiprinimą, strateginius elektros jungčių su š vedija ir Lenkija projektus, bei pasiruošimą dirbti sinchroniniu režimu kontinentinės Europos elektros perdavimo sistemoje.
 
Į viršų