Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2019-04-11

Didmeninė elektros kaina Lietuvoje praeitą savaitę augo

Balandžio 1 – 7 d. didmeninė elektros energijos kaina Lietuvoje paaugo 14 % ir vidutiniškai siekė 39,8 Eur/MWh. Tai pirmoji savaitė, kai elektros kaina ūgtelėjo po 4 savaičių mažėjimo.
 
Elektros kainos pokyčiams Lietuvoje įtakos turėjo 3 % sumažėjęs elektros energijos poreikis, vietinės ir kaimyninių šalių generacijos pokyčiai bei elektros importo srautų persiskirstymas. Baltijos šalyse sumažėjo hidroelektrinių iš šiluminių elektrinių generacija, sumažėjo importo srautas per Suomijos – Estijos pjūvį bei dviem trečdaliais sumažėjo elektros srautas per Latvijos – Lietuvos pjūvį. Kainos pokyčiams įtakos turėjo ir 6 % išaugusi apyvartinių taršos leidimų kaina.
 
Visgi, elektros kainos augimą šalyje kiek pristabdė Lietuvos vėjo elektrinių generacijos augimas dešimtadaliu bei 42 % didesnis elektros energijos importas iš Skandinavijos šalių per „NordBalt“ jungtį.
Lietuvoje balandžio 1-7 d. elektros generacija augo 13 % ir vidutiniškai užtikrino 36 % bendro šalies elektros suvartojimo. Savaitės gamybos pasiskirstymas Lietuvoje: 44 % sudarė vėjo elektrinių pagaminta energija, 43 % šiluminių elektrinių energija ir 13 % - hidroelektrinių pagaminta energija.
 
Praeitą savaitę 64 % šalies suvartotos elektros energijos buvo importuota, o bendras importo srautas sumažėjo dešimtadaliu. Importo struktūrą sudarė: 67 % elektros energijos iš trečiųjų šalių, 8 % iš Latvijos ir 25 % iš Švedijos.
Bendras elektros energijos srautas iš Lietuvos smuktelėjo 4 %. Eksporto srauto pasiskirstymas: 74 % į Lenkiją, 19 % į Latviją ir 7 % į Švediją.
 
Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 71 %, o Lietuvos kryptimi elektros energija nebuvo tiekiama. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 49 %, o Švedijos – 7 %.
 
 
***„Litgrid" savaitinėse apžvalgose analizuojami „NordPool“ rinkoje prekiaujamos didmeninės elektros energijos kainos pokyčiai Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse, apžvelgiama elektros energijos importo/eksporto dinamika ir srautų pasiskirstymas bei Baltijos šalių generacijos pokytis.
 
Sistemos duomenis realiu laiku galima stebėti: https://www.litgrid.eu/index.php/sistemos-duomenys/79
 
 
Į viršų