Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-07-21

Dėl elektros pasiūlos trūkumo sekmadienį šoktelėjo kaina rinkoje

Elektros biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje liepos 14–20 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 23,2 cento už kilovatvalandę (ct/kWh), 31 proc. daugiau lyginant su ankstesne liepos savaite.
 
Nuo pirmadienio iki šeštadienio kaina elektros rinkoje laikėsi daugmaž vienoda, apie 19,9 ct/kWh, tačiau sekmadieniui ji pakilo iki 43 ct/kWh ir tokia buvo visose trijose Baltijos šalyse. Tiesa, pirmadieniui kaina grįžo į prieš tai buvusį lygmenį ir buvo 21,4 ct/kWh. Pagal pirminius duomenis, vienos dienos kainos šuolio priežastis – maža elektros pasiūla. Apie neįprastą situaciją rinkoje šį sekmadienį „Nord Pool Spot“ skelbia savo svetainėje. Išsamesnę informaciją birža pateiks artimiausiu metu.
 
Šią savaitę elektros pasiūlą rinkoje turėtų papildyti Karaliaučiuje gaminama perteklinė elektros energija – po kelias savaites trukusių remontų Rusijos anklave vėl pradėjo veikti didžioji dalis elektrinės. Daugiau elektros gamina ir Latvijos šiluminės elektrinės, toliau veikia Lietuvos elektrinės 9-asis blokas.  
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai liepos 14–20 d. vidutiniškai buvo išnaudojami 94 proc., Lietuvos–Latvijos – 33 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 95 proc., Lietuvos–Baltarusijos tarptautinių jungčių pralaidumas buvo išnaudojamas 79 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų