Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-08-14

Elektros rinka išgyveno liepos karščius

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje liepos mėn. buvo 19,8 cento už kilovatvalandę. Dėl rekordiškai karštų orų Lietuvoje dešimtadaliu, o Latvijoje – 5 proc. išaugo elektros vartojimas.
Išaugusiam poreikiui patenkinti turėjo būti padidinta elektros energijos gamyba Lietuvos elektrinėje ir įjungta Latvijos šiluminė elektrinė, o palyginti aukšta jų gaminamos elektros savikaina prisidėjo prie elektros kainos augimo liepą. Kainoms įtakos turėjo ir įprastiniai elektros linijų ir elektrinių visame regione remontai, ir dėl sumažėjusio vandens lygio upėse mažiau dirbusios Kauno ir Daugavos hidroelektrinės.
 
Didžioji Lietuvoje liepos mėnesį suvartotos elektros dalis, 62 proc., buvo importuojama - mažiau nei birželį, kai importuota 72 proc. suvartotos elektros. Vidutiniškai šeštadaliu mažėjo elektros importo iš Estijos ir Skandinavijos apimtys. Elektros importas iš Karaliaučiaus augo 10 proc., tačiau nekompensavo elektros iš šiaurės šalių trūkumo, todėl turėjo būti padidinta elektros energijos gamyba Lietuvoje.
 
„Nord Pool Spot“ biržos Skandinavijos šalių prekybos zonose liepą vidutinė elektros kaina, lyginant su birželiu, buvo 8 proc. mažesnė. Elektros kainas Skandinavijoje mažino didžiulė Norvegijos hidroelektrinėse gaminamos elektros pasiūla ir dėl atostogų sezono mažėjusi paklausa.
 
Vidutinė mėnesio elektros kaina biržoje Estijos prekybos zonoje liepos mėnesį išaugo  23 proc., Suomijoje liko tokia pat kaip birželį, 12,2  ct/kWh. Nors ankstesniais šių metų mėnesiais Estijos ir Suomijos elektros kainos buvo labai panašios, elektros jungties remontas tarp šių šalių lėmė didesnį kainų atotrūkį.
 
Lietuvos–Baltarusijos jungčių pralaidumas liepos mėnesį vidutiniškai buvo išnaudojamas 43 proc., Estijos ir Latvijos – 92 proc.
 
Daugiau informacijos apie liepos mėn. elektros rinką galima rasti elektros rinkos apžvalgoje, skelbiamoje „Litgrid“ interneto svetainėje: https://www.litgrid.eu/index.php/elektros-rinka/rinkos-apzvalgos
 
Į viršų