Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-04-04

Prasideda elektros jungčių remontų sezonas

Praėjusią savaitę, kovo 28 – balandžio 3 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje kaina krito 15 proc. iki 30,8 EUR/MWh. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo 3 proc. mažesnė. Kovo 31 d., pašalinus sausumos kabelio gedimą Švedijos pusėje, buvo atnaujinta prekyba elektra „NordBalt“ jungtimi.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 78 proc. suvartotos elektros. Importo apimtį sumažino daugiau nei dvigubai išaugusi elektros gamyba vėjo elektrinėse ir pusantro karto – Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje. Elektros importas iš Švedijos sudarė trečdalį visos importuotos elektros, importas iš Latvijos, Estijos ir Suomijos – 39 proc., importas iš trečiųjų šalių – 28 procentus.
Prasidėjus balandžiui planiniams elektros jungčių remontams ruošiasi visi elektros perdavimo sistemos operatoriai. Iki balandžio 15 d. Baltijos šalyse bus sumažėjusi suomiškos elektros pasiūla, nes nuo praėjusio penktadienio kasmetiniam planiniam dviejų savaičių remontui atjungta Suomijos ir Estijos jungtis „Estlink-2“. Jungčių pralaidumas tarp Suomijos ir Estijos sumažėja tris kartus ir tai turės įtakos mažesnei suomiškos elektros pasiūlai Baltijos šalyse. 
 
Praėjusią savaitę vidutinė „Nord Pool“ sistemos kaina išliko nepakitusi ir siekė 20,5 EUR/MWh.
Kovo 28 – balandžio 3 d. importui į Lietuvą tarptautinių Lietuvos-Latvijos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 34 proc., Lietuvos-Švedijos – 87 proc., Lietuvos-Baltarusijos – 2 proc., Lietuvos-Lenkijos – 19 proc. Tarptautinių Latvijos-Estijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 58 proc. Elektros srautui iš Lietuvos jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 53 proc., o Lietuvos-Latvijos – 2 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų