Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sinchronizacija

Titulinis puslapis > Sinchronizacija > Sinchronizacijos projektai > 330 kV skirstyklos „Mūša“ statyba

330 kV skirstyklos „Mūša“ statyba

Statusas: šiuo metu vykdomas specialiojo teritorijų planavimo dokumento rengimo baigiamasis etapas, rengiama projektavimo užduotis.
Projekto tikslas
 
Sustiprinti Vakarų Lietuvos elektros perdavimo tinklą ir užtikrinti patikimą jo veiklą, pastatant 330 kV skirstyklą „Mūša“, kuri yra svarbi sklandžiam sinchroniniam Lietuvos elektros sistemos darbui su kontinentinės Europos elektros tinklais.
 
Projekto reikšmė
 
Sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais – tai paskutinis Nepriklausomybės etapas, suteikiantis Lietuvai energetinę laisvę. Mūsų elektros sistema dabar vis dar priklausoma nuo dažnio valdymo Rusijoje, bet jau 2025 m. jos veiks vienoje sinchroninėje erdvėje kartu su kitų Europos šalių sistemomis.
 
330 kV skirstykla „Mūša“ yra vienas iš sinchronizacijos projektų, kurio įgyvendinimas padidins tiekimo patikimumą Lietuvos elektros sistemoje, taip pat užtikrins didesnius tarpsisteminius pralaidumus elektros rinkai su Švedija ir Latvija.
 
 
Duomenys apie projektą
Teritorija: Joniškio r. sav., Gataučių seniūnija.
Įtampa: 330 kV
Plotas: 3,69 ha
Numatoma užbaigimo data: 2025 m.
Finansavimas: projektas iš dalies finansuojamas iš Europos Sąjungos infrastruktūros tinklų priemonės „Connecting Europe Facility“ (CEF).
 
Bendra projekto informacija
 
Mūšos skirstyklos projektas apima 3,69 ha ploto skirstyklą ir 3,4 km naujų elektros linijų.
 
Šiuo metu esantis T formos trijų linijų sujungimas nėra pakankama patikimas, nes bendras jų ilgis siekia net 182 km. Tai reiškia, kad atsiradus sutrikimui vienoje vietoje, atsijungia visos trys linijos. Nauja skirstykla užtikrins patikimesnį elektros tiekimą Šiaurės Lietuvoje, kadangi ilgiausia atkarpa bus kone tris kartus trumpesnė nei dabar.
 
Šiuo metu susijungimas yra kultūros paveldo teritorijoje – Saulės mūšio vietoje. Todėl skirstyklą planuojama į šiaurę nuo šios teritorijos, o elektros linijos bus atvedamos apeinant kultūros paveldo apsaugos zoną.
 
330 kV skirstyklos „Mūša“ statyba
 
 
Veikla
Įgyvendinimo data
Sudaryta sutartis dėl specialiojo teritorijų planavimo ir atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimo paslaugų
2019 m. IV ketv.
Pritarta Vystymo plano koncepcijai, kurioje numatytos elektros perdavimo linijų trasos alternatyvos bei skirstyklos vieta
2020 m. III ketv.
Gauta išvada dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo
2020 m. IV ketv.
Viešieji svarstymai, kurių metu gyventojai supažindinti su Vystymo plano sprendiniais
2021 m. I ketv.
Patvirtintas Vystymo planas
2021 m. III ketv.
Sutartis su rangovu dėl skirstyklos statybos projektavimo ir rangos
2022 m.
Statybos rangos darbų pradžia
2023 m.
Projekto statybos darbų užbaigimas
2025 m.
 
Į viršų