Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-09-15

Elektros kaina rinkoje augo dėl estų jūrinės jungties remonto

Elektros biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje rugsėjo 8–14 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 20,9 centų už kilovatvalandę, beveik 3 centais didesnė už praėjusios savaitės vidutinę kainą biržoje.
 
Elektros kainos šoktelėjimą Lietuvos prekybos zonoje, kaip ir Latvijoje bei Estijoje, labiausiai lėmė jūrinės jungties tarp Estijos ir Suomijos „EstLink“ remontas, trukęs visą praėjusią savaitę. Neplanuotam remontui išjungus tarptautinę jungtį, nebuvo galima importuoti elektros iš Skandinavijos, todėl rinkoje buvo parduodama brangesnė Baltijos šalyse pagaminta elektra. Baigus „EstLink“ jungties taisymo darbus, kaina biržoje mažėjo.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai rugsėjo 8–14 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 75 proc., Lietuvos–Latvijos – 21 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 54 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų