Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2014-03-04

„Litgrid“ reikalavimai rangovams – kokybiški ir laiku atlikti darbai

Įgyvendinami strateginiai elektros energetikos infrastruktūros projektai „NordBalt“ ir „LitPol Link“, planuojami ir jau pradėti vidaus tinklo plėtros ir rekonstrukcijų darbai 2013–2022 metais įmonėms, teikiančioms elektros įrenginių projektavimo ir statybos darbų paslaugas pateiks daug iššūkių ir galimybių. Metiniame Lietuvos elektros energetikos asociacijos rengiamame užsakovų ir rangovų įmonių susitikime „Litgrid“ pristatė elektros perdavimo tinklo plėtros ir rekonstrukcijų darbus, suplanuotus šiems metams.
 
„Mūsų tikslas – atsižvelgiant į tinklo įrenginių būklę taip suplanuoti darbus, kad investicijos į tinklą neturėtų įtakos perdavimo tarifui ir būtų užtikrintas patikimas elektros perdavimo sistemos darbas. Ir toliau planuojame pradėti 5–6 transformatorių pastočių rekonstrukcijas per metus. Be to, šiais metais numatome didesnės apimties elektros perdavimo linijų atnaujinimo darbus“, – sako Vidmantas Grušas, „Litgrid“ valdybos narys ir Perdavimo tinklo departamento direktorius.
 
Kiekvienais metais „Litgrid“ nuperka rinkoje statybos ir projektavimo darbų už daugiau kaip 150 mln. litų. Svarbiausi reikalavimai, kuriuos „Litgrid“ kelia savo rangovams – kokybiški ir laiku atliekami darbai.
 
„Bendradarbiaudami su visais mūsų partneriais siekiame profesionaliai ir atsakingai formuluoti sąlygas, gilinamės į techninius sprendinių reikalavimus, jų išpildymą, siekiame abipusio supratimo ir įsitraukimo. Kadangi mūsų užsakomi darbai dažniausiai yra didelių kompleksinių projektų etapai, kokybiškai ir laiku vykdomi įsipareigojimai mums kritiškai svarbūs, – sakė Karolis Sankovski, „Litgrid“ valdybos narys ir Strateginės infrastruktūros departamento direktorius. – Nagrinėdami geriausią kitų šalių perdavimo sistemų operatorių ir kitų verslo šakų praktiką apsisprendėme daugiau darbų pirkti atvirų konkursų būdu, taip sutrumpinant viešųjų pirkimų procedūrą iki trumpiausios įmanomos, eliminuojant vertės nekuriančius tarpinius etapus. Kita naujovė – naujai sudaromose sutartyse numatome galimų ginčų sprendimą arbitraže.“
 
Lietuvos elektros perdavimo tinklas statytas prieš 40–50 metų. Siekiant išlaikyti perdavimo tinklo patikimumą ir tolygiai suplanuoti rekonstrukcijoms reikalingas investicijas, svarbu nuolat racionaliai investuoti į tinklo atnaujinimą.
 
Į viršų