Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2018-01-29

Mažesnes kainas lėmė sumažėjusi paklausa regione

Praėjusią savaitę, sausio 22 – 28 d. „Nord Pool“ biržos sistemos kaina mažėjo 2 proc. ir siekė 33,6 EUR/MWh. Kainos mažėjimui įtakos turėjo kritusi paklausa visame regione. Vartojimas Šiaurės šalyse labiausiai krito Švedijoje (5 proc.). Kainos Baltijos šalių ir Suomijos prekybos zonose, dėl savaitės pradžioje ribotų importo galimybių iš Švedijos, augo beveik dešimtadaliu ir išliko aukščiausios regione. Vidutinė kaina Lietuvos prekybos zonoje siekė 43,8 EUR/MWh.
 
Lietuvoje importuota 71 proc. suvartotos elektros energijos, 37 proc. – Švedijos, 33 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 30 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Bendras Baltijos šalių sistemos poreikis krito 2 proc. Nuo trečiadienio (sausio 24 d.), pradėjus importuoti elektrą iš Švedijos per „NordBalt“ jungtį,  ženkliai krito šiluminių elektrinių gamyba Estijoje ir Latvijoje ir bendrai šiluminės elektrinės Baltijos šalyse gamino 16 proc. mažiau. Labiausiai - 24 proc. gamyba krito Estijoje, o Latvijoje gamyba mažėjo 3 proc. Tuo tarpu, Lietuvoje šiluminių ir vėjo elektrinių gamyba išliko stabili, o hidroelektrinių generacija išaugo 65 proc. ir bendra gamyba  Lietuvoje didėjo 15 proc. Lietuvos importas per Latvijos-Lietuvos ir Lenkijos-Lietuvos tarpvalstybines jungtis sumažėjo atitinkamai  27 proc. ir 30 proc.
 
Sausio 22 – 28 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 40 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 21 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 40 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 41 proc., o Lietuvos kryptimi - 30 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 93 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų