Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-11-05

Karaliaučiaus elektrinėje gaminama elektra sumažino elektros kainas biržoje

Nuo spalio 28 dienos Karaliaučiaus elektrinės pradėjo veikti maksimalia -  871 MW  - galia. Tai žymiai padidino elektros pasiūlą regione, ir natūraliai sumažino elektros kainas biržoje. Nuo savaitės pradžios vidutinė elektros kaina biržoje yra 16,1 cento už kilovatvalandę (ct/kWh), kai spalio 14-20 dienomis vidutinė savaitės kaina buvo pasiekusi 25,2 ct/kWh.

Šį savaitgalį ypač sumažėjusią elektros kainą biržoje lėmusios priežastys - tai mažesnis elektros vartojimas dėl šventinių dienų, o svarbiausia - dėl Karaliaučiaus elektrinės darbo išaugusi elektros pasiūla rinkoje, bet ne pralaidumų skaičiavimo metodika, kuri nepasikeitė.
 
Karaliaučiaus elektrinė buvo remontuojama nuo vasaros vidurio, kelias savaites veikė tik vienas elektrinės gamybos blokas. Spalio mėnesį buvo savaičių, dalis Karaliaučiui reikalingos elektros buvo importuojama iš žemyninės Rusijos. Tuo metu elektra, „transportuojama“ per Lietuvą į Karaliaučių dar labiau apkraudavo elektros pralaidumus importui į Lietuvą.

Elektros pasiūlą biržoje lemia elektros gamyba regione, elektros perdavimo linijų pralaidumai ir importuojamos elektros kaina biržoje. Lapkričio mėnesio pradžioje, kaip ir kiekvieną rudenį, baigti svarbiausių tarpsisteminių linijų remontai, po remonto pradėjo veikti Karaliaučiaus elektrinė, įjungtos termofikacinės elektrinės regione, dėl smarkaus vėjo pagaminamas nemažas vėjo energijos kiekis, o nustatyti tarpsisteminiai pralaidumai išnaudojami vidutiniškai 70 proc. Tai rodo, kad sumažėjusią elektros kainą biržoje lėmė išaugusi pasiūla.
 
Elektros perdavimo linijų pralaidumai yra paskaičiuojami ir nustatomi remiantis grynai techninėmis prielaidomis ir galimybėmis. Perdavimo sistemų operatoriai intensyviai dirba ir ieško pralaidumų paskirstymo metodikos tobulinimo būdų, tačiau sistemos operatorius atkreipia dėmesį, kad skaičiavimų metodikos negali pakeisti fizinių elektros perdavimo sistemos veikimo principų ir tarpsisteminių elektros perdavimo linijų pralaidumų.
 
Į viršų