Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2011-12-06

Daugėjant deficitinių energetikos sistemų auga naujų elektrinių poreikis

Europos elektros perdavimo sistemos operatorius vienijanti organizacija ENTSO-E paskelbė Europos elektros energetikos sistemų adekvatumo ataskaitą. Daugiausia dėmesio joje skiriama Vokietijai, kuri dėl pavasarį uždarytų atominių elektrinių šią žiemą taps elektrą importuojančia valstybe. Be Vokietijos, visą ar bent dalį žiemos elektrą iš kaimyninių valstybių importuos Serbija, Suomija, Latvija ir Lietuva.
 
Esant sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, pvz., ypač šaltai žiemai, elektrą importuoti turėtų ir Prancūzija, Belgija, Didžioji Britanija, Danija, Portugalija. Europoje daugėjant deficitinių elektros energetikos sistemų, Lietuvai būtina sava bazinė generacija. Lietuva yra daugiausiai elektros importuojanti valstybė Europoje. Net ir 10-15 proc. elektros importas laikomas ekonominės rizikos faktoriumi, tuo tarpu Lietuva jau beveik du metus nuolatos importuoja daugiau kaip 60 proc. suvartojamos elektros energijos,“ sako elektros energijos perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.

Prognozuojama, kad šią žiemą Lietuvoje bus suvartojama 1,2-1,8 proc. daugiau elektros, tačiau sunkumų apsirūpinant energija neturėtų kilti. Nors Lietuva yra pajėgi pasigaminti reikiamą elektros energijos kiekį savarankiškai, tokia energija yra brangesnė, tad dėl didelio kainų skirtumo šalis ir toliau bus elektros importuotoja.
 
Per devynis šių metų mėnesius„Litgrid“ aukštos įtampos įrenginiais šalies poreikiams perdavė 6,84 mlrd. kWh elektros energijos, tai yra 1,8 proc. daugiau nei tuo pačiu metu 2010-aisiais.„Litgrid“ įmonių grupės pajamos per devynis mėnesius siekė 313,2 mln. litų. Pajamos už elektros energijos perdavimą sudarė 48 proc. visų grupės pajamų. Įmonių grupės EBITDA rodiklis siekė 86,9 mln. litų, marža sudarė 30,6 proc. „Litgrid“ atsako už strateginių elektros energetikos projektų įgyvendinimą visavertę integraciją į kontinentinės Europos tinklą. Į elektros perdavimo infrastruktūros sujungimą ir vidaus tinklo stiprinimą per devynis šių metų mėnesius investuota 136,1 mln. litų.
 
Į viršų