Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„NordBalt“ kabeliu sėkmingai pratekėjo elektra
2016-02-01

„NordBalt“ kabeliu sėkmingai pratekėjo elektra

Lietuvos ir Švedijos jungties „NordBalt“ kabeliu šiandien pratekėjo elektra. Bandymo metu jungtis veikė 30 MW galia, elektra buvo perduodama iš Švedijos į Lietuvą, ir atvirkščiai. 
 
„Tik po kruopštaus visų jungties dalių testavimų ir įsitikinus jų nepriekaištingu veikimu, galėjome pereiti prie vieno paskutinių bandymų etapo, kurio metu jungtimi paleidžiama didelė galia. Bandymų kokybė labai svarbi patikimam jungties veikimui ateinantiems 30 metų“, – sako Daivis Virbickas, „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius. 
 
Skirtingi Klaipėdos ir Nybru aukštos įtampos nuolatinės srovės keitiklių parametrai ir funkcionalumas perduodant elektrą įvairia galia ir kryptimi bus tikrinami ne mažiau kaip savaitę. Šiuo bandymu etapu perdavimo galia bus pamažu didinama, kol pasieks didžiausią galimą perkrovos galią. 
 
„NordBalt“ bandymai yra ilgas ir sudėtingas technologinis procesas, kurį sudaro keli pagrindiniai etapai: įrangos ir sistemų bandymai gamykloje, jau sumontuotų atskirų sistemų bandymai, sisteminiai bandymai, išbandant jungtį įvairiais režimais, ir jungties darbas bandomuoju režimu, kai ja perduodama elektra prekiaujama rinkoje. Iki pastarojo etapo elektros perdavimo sistemų operatoriai bandymams, kaip ir kitą technologiniams poreikiams reikalingą elektrą, perka ir parduoda elektros balansavimo rinkoje.
 
Pirmoji Lietuvos ir Švedijos elektros jungtis „NordBalt“ sudarys galimybę tiek Šiaurės, tiek Baltijos šalis tarpusavyje prekiauti elektra ir padidins elektros tiekimo saugumą. 700 MW galios kabelis sudarys galimybę skandinaviška elektra padengti apie pusę Lietuvos vartotojų poreikių nešaltą žiemos dieną. „NordBalt“ jungtis statyta ir bus valdoma kartu su Švedijos elektros perdavimo sistemos operatoriumi „Svenska kraftnät“.
 
Į viršų