Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-04-07

Su pavasariu prasideda ir linijų remontų sezonas

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje kovo 30-balandžio 5 dienomis buvo 34,97 euro už megavatvalandę (12,1 lito ct/kWh). Nors vidutinė savaitės kaina ūgtelėjo dešimtadaliu, lyginant su ankstesne savaite, tačiau ji yra 23 proc. mažesnė nei prieš metus. Bendrai nuo metų pradžios elektros rinkos kaina Lietuvoje yra mažesnė 12 proc. 
 
Praėjusią savaitę importuota vidutiniškai 79 proc. šalyje suvartotos elektros. Išjungus didžiųjų miestų šilumines elektrines daugiausiai elektros gamino hidroelektrinės Lietuvoje ir Latvijoje, nors didesnio kiekio hidroenergijos gaminti neleidžia kelis kartus mažesnis nei statistinis vandens lygis Nemune ir Dauguvoje. Visame regione ruošiamasi planiniams elektros linijų remontams, pirmosios svarbios linijos tarp Rusijos ir Estijos, taip pat Rusijos ir Baltarusijos remontams išjungtos jau nuo balandžio 6 d. Dėl šių priežasčių planuojama, kad nuo balandžio 15 d. elektros tiekimo patikimumui užtikrinti dirbs Lietuvos elektrinės 9-asis blokas.  
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas kovo 30-balandžio 5 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 86 proc., Lietuvos–Latvijos – 70 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 23 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų