Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-08-17

Praėjusią savaitę fiksuotas rekordinis elektros vartojimas

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje rugpjūčio 10-16 dienomis buvo 51,95 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Praėjusią savaitę vidutinė savaitės elektros kaina pirmą sykį šiais metais šoktelėjo aukščiau nei 50 EUR/MWh ir buvo 14 proc. didesnė nei ankstesnę savaitę, bet 8 proc. mažesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 69 proc. suvartotos elektros. 51 proc. elektros buvo importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių.
 
Antrą savaitę iš eilės elektros poreikis Lietuvoje augo 4 procentais. Karštu oru daugybė elektros vartotojų naudojo oro kondicionierius, todėl pirmą kartą šią vasarą elektros poreikis tam tikromis valandomis šoktelėdavo daugiau nei 1400 megavatų. Toks intensyvus elektros vartojimas nebuvo fiksuojamas net praėjusių metų vasarą.
 
Praėjusią savaitę Latvijoje 7 proc. augo gamyba šiluminėse elektrinėse, o smarkiai nusekus Dauguvos upei gamyba hidroelektrinėse tesudarė 3 proc. bendros elektros energijos gamybos. Lietuvoje suminė gamyba praktiškai nekito. Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės gamyba mažėjo 11 proc., ją keitė 23 proc. didesnė vėjo elektrinių gamyba.
 
Visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje vidutinė praėjusios savaitės kaina buvo 11,33 EUR/MWh, 37 proc. didesnė nei praėjusią savaitę, bet 64 proc. mažesnė nei prieš metus.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas rugpjūčio 10-16 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 97 proc., Lietuvos–Latvijos – 43 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 77 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų