Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-09-01

Rugsėjį tęsis elektros linijų remontai

Elektros prekybos biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje rugpjūčio 25 – 31 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 16,9 cento už kilovatvalandę. Vėsią paskutinę vasaros savaitę elektros poreikis išliko stabilus ir nedidelis. Elektros pasiūlą atskiromis dienomis didino vėjas, tačiau jo generuojamos elektros kiekiai buvo labai nepastovūs ir svyravo nuo 1 iki 197 megavatų. 
 
Praėjusią savaitę 62 proc. šalyje suvartotos elektros buvo importuota, vidutiniškai penktadalis  importuotos elektros „tekėjo“ iš Šiaurės Europos. Šią savaitę planuojami tarptautinių jungčių pralaidumai turėtų išlikti panašūs kaip ir rugpjūčio pabaigoje.
 
Situacija keisis nuo rugsėjo 17 d. – kaip kiekvienais metais, paskutinėmis rugsėjo savaitėmis suplanuoti remontai tarptautinėse Rusijos-Estijos ir Rusijos-Baltarusijos jungtyse, kurios yra svarbios fiziniams elektros srautams į Lietuvą ir Latviją. Be to, planuojama, kad nuo rugsėjo 27 d. šešias paras elektrinė Karaliaučiuje bus remontuojama ir gamins tik tiek elektros, kiek būtina patenkinti krašto poreikiams.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai rugpjūčio 25 – 31 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 98 proc., Lietuvos–Latvijos – 28 proc., Lietuvos-Baltarusijos – 63 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų