Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2012-03-02

Pradedamos viešos konsultacijos dėl Europos elektros perdavimo tinklų plėtros

2012 m. kovo 1 d. ENTSO-E, Europos elektros perdavimo sistemų operatorių asociacija, pristato dešimties metų tinklo plėtros planą TYNDP 2012 (angl. Ten-Year Network Development Plan, TYNDP). Jame pateikiama elektros energijos gamybos ir suvartojimo prognozė, įvardijami svarbiausi Europos elektros infrastruktūros projektai, rinkų integracijos planai. Didžiausiu iššūkiu plane įvardijama atsinaujinančių išteklių plėtra ir jų integraciją į elektros perdavimo sistemą.
 
„Pagrindiniai vidaus tinklo plėtros ir strateginiai elektros jungčių su Švedija ir Lenkija projektai plane yra priskiriami prie svarbiausių Europoje. Tai kalba apie jų svarbą ne tik mums, bet ir visam regionui“, – sako Virgilijus Poderys, elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius. „Litgrid“ įgyvendina strateginius šalies elektros energetikos projektus – tarptautines elektros jungtis „NordBalt“ (Lietuva-Švedija) ir „LitPol Link“ (Lietuva-Lenkija), atsako už visavertę šalies elektros energetikos sistemos integraciją į kontinentinės Europos tinklus ir bendrą Europos elektros rinką.
 
TYNDP 2012 skaičiuojama, jog Europoje reikia papildomai nutiesti ar rekonstruoti daugiau kaip 50 tūkst. km aukštos įtampos elektros perdavimo linijų. Šie projektai pareikalaus daugiau kaip 100 mlrd. eurų investicijų. Europos valstybių praktika rodo, kad trečdalis investicijų į tinklų plėtrą vėluoja dėl ilgai trunkančio leidimų išdavimo proceso, todėl projekte siūloma leisti leidimus gauti centralizuotai ir kai kuriuos infrastruktūros projektus įgyvendinti skubos tvarka.  
 
TYNDP rengiamas kas dvejus metus. TYNDP 2012 buvo rengiamas remiantis 2010-ųjų planu. TYNDP 2012 dokumentų paketą suinteresuotos šalys gali komentuoti iki 2012 m. balandžio 26 d.
 
ENTSO-E įsteigtas 2008 m. gruodžio mėn. ir vienijantis 41 perdavimo sistemų operatorių (PSO) iš 34 šalių. PSO yra atsakingi už didžiosios dalies elektros energijos perdavimą pagrindiniais aukštos įtampos tinklais, esančiais viena iš svarbiausių Europos paslaugų ir pramonės ūkio pagrindo sudedamųjų dalių.
 
Į viršų