Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-08-25

Atslūgus karščiams elektros kainos krito 12 procentų

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje rugpjūčio 17-23 dienomis buvo 45,54 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su ankstesne savaite, kaina krito 12 procentų.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 66 proc. suvartotos elektros, pusė jos importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Praėjusią savaitę veikė abu Karaliaučiaus šiluminės elektrinės blokai ir importas iš Karaliaučiaus augo 14 procentų. 
 
Nuslūgus vasaros karščiams elektros poreikis Lietuvoje, palyginti su ankstesne savaite, sumažėjo 4,5 proc. Lietuvoje elektrinės pagamino dešimtadaliu daugiau nei rugpjūčio 10-16 dienomis. Vėjo gamyba praėjusią savaitę augo 50 proc., o Kruonio HAE elektros pagaminta 37 proc. daugiau. 
 
Visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje vidutinė savaitės kaina kyla antrą savaitę iš eilės ir pasiekė 16,76 EUR/MWh,  t.y. trečdaliu daugiau nei ankstesnę savaitę. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas rugpjūčio 17-23 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 90 proc., Lietuvos–Latvijos – 44 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 49 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų