Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-04-04

Lietuva, Latvija ir Estija ketina dalyvauti pasaulinės elektros biržos „Nord Pool Spot“ valdyme

Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemos operatoriai „Litgrid“, „Augstsprieguma Tikls“ (Latvija) ir „Elering“ (Estija) pasirašė ketinimų protokolą dėl dalyvavimo Šiaurės šalių elektros biržos „Nord Pool Spot“ akciniame kapitale ir valdyme. Tai – svarbus žingsnis įgyvendinant Baltijos šalių elektros rinkų sujungimo planą (BEMIP).

Šiaurės šalių elektros biržos akcininkai – Energinet.dk, Fingrid, Statnett ir Svenska Kraftnat – Danijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos elektros perdavimo sistemų operatoriai vertina Baltijos šalių įsitraukimą į „Nord Pool Spot“ akcinį kapitalą, kaip reikšmingą ir natūralų žingsnį, siekiant Baltijos šalių elektros rinkų, o vėliau ir Šiaurės šalių elektros rinkų sujungimo.

Baltijos valstybių įsitraukimas į elektros biržos „Nord Pool Spot“ akcinį kapitalą ir jos valdymą yra strateginė investicija. Baltijos šalių elektros perdavimo sistemų operatorių atstovo dalyvavimas „Nord Pool Spot“ valdyboje užtikrins Lietuvos, Latvijos ir Estijos interesų atstovavimą, priimant strateginius sprendimus dėl rinkų integracijos ir plėtros. Tai taip pat leis Baltijos šalims prisidėti prie „Nord Pool Spot“ verslo plėtros regioniniu bei Europos elektros energijos rinkos mastu.

Skaidriai veikianti bendra elektros rinka Baltijos šalyse yra vienas pagrindinių BEMIP tikslų. Estijoje jau veikia „Nord Pool Spot“ elektros biržos prekybos zona. Patvirtinus naujos redakcijos Elektros energetikos įstatymą ir praėjusią savaitę Vilniuje pasirašius sutartį tarp elektros pardavimo biržos „Nord Pool Spot“ ir Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“, „Nord Pool Spot“ prekybos zona Lietuvoje bus steigiama jau birželio 18 d. Tikimasi, kad Latvijoje „Nord Pool Spot“ prekybos zoną bus galima steigti iš karto po to, kai Latvijos elektros perdavimo sistemos operatorius „Augstsprieguma Tikls“ iki šių metų pabaigos, atlikus sertifikavimo procedūras taps nepriklausomu sistemos operatoriumi.
 
Į viršų