Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Apie Litgrid

Titulinis puslapis > Apie Litgrid > Karjera > Naudos darbuotojams

Naudos darbuotojams

„Litgrid“ atlygio sistema  – tai finansinių ir nefinansinių atlygio elementų visuma. Atlygio paketo elementai yra pastovioji dalis (t. y. mėnesinis darbo užmokestis), kintamoji dalis (metinis priedas, priklausantis nuo bendrovės ir darbuotojo veiklos rezultatų), papildomos naudos, orientuotos į darbo sąlygų ir darbuotojų gerovės užtikrinimą, investicija į profesinį tobulėjimą, dėmesys darbuotojų asmeninimas įvykiams, šeimai ir socialinei veiklai, bei emocinis atlygis.
Emocinis atlygis yra viso atlygio sudedamoji dalis, kurią sunku pamatuoti pinigais, bet kuri praturtina darbuotojų gerovę bei skatina darbuotojų pastangas, įsitraukimą į bendrovės veiklą ir lojalumą.
Emocinio atlygio elementai mūsų bendrovėje yra:
  •  prasmingos veiklos, stabilumo ir saugumo jausmas;
  • profesionalus kolektyvas ir efektyvumą skatinanti darbo aplinka;
  • vertybėmis grįsta organizacinė kultūra;
  • įdomus darbo turinys, tarptautiniai projektai ir unikalios patirtys;
  • pripažinimas, augimas, karjeros galimybės.
„Litgrid“  glaudžiai bendradarbiauja su Elektros perdavimo tinklo darbuotojų profesine sąjunga, veikiančia bendrovėje. Abipusis bendradarbiavimas grindžiamas pagarbos ir socialinės partnerystės principais.
2018 m. vasario 20 d. buvo pasirašyta  kolektyvinė sutartis, kurios naudomis gali pasinaudoti visi „Litgrid“ darbuotojai.
 
Į viršų