Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-09-26

Elektros kaina rinkoje nesmarkiai augo visame Baltijos jūros regione

Vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje praėjusią savaitę, rugsėjo 19-25 d., buvo 36 eurai už megavatvalandę (EUR/MWh). Tai 8 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę ir 17 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.
 
Aukštesnę elektros kainą rinkoje formavo mažesnė pasiūla. Visą savaitę dėl planinio remonto nedirbo Karaliaučiaus elektrinė. Be to, neveikė Lenkijos ir Švedijos jungtis „SwePol“ ir išaugo elektros srautas iš Lietuvos į Lenkiją. 
 
Lietuvoje importuota 77 proc. suvartotos elektros, 56 proc. - iš Švedijos, 21 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o 23 proc. – iš trečiųjų šalių. Lyginant su ankstesne savaite, Lietuvoje 24 proc. augo gamyba vėjo elektrinėse. Baltijos šalių vėjo elektrinės pagamino 17 proc., o hidroelektrinės – 6 proc. daugiau. 
 
„Nord Pool“ biržos Skandinavijos prekybos zonose savaitės elektros kaina buvo 26,2 EUR/MWh. Švedijos prekybos zonose aukštesnės kainos formavosi dėl padidėjusios elektros suvartojimo ir sumažėjusios elektros gamybos. 
 
Rugsėjo 19-25 d. importui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 22 proc., Švedijos-Lietuvos – 93 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 60 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 89 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 63 proc., o Lietuvos kryptimi - 8 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų