Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2020-04-06

Mažėjant vartojimui, didmeninė elektros kaina augo 5 %

Mažėjant elektros energijos vartojimui, praėjusią savaitę vidutinė didmeninė elektros kaina Lietuvoje kito nežymiai: kovo 30 – balandžio 5 d. fiksuotas 5 % augimas ir pasiekta vidutinė 21,4 Eur/MWh kaina.
Tuo metu „Nordpool“ sistemos kaina mažėjo jau ketvirtą savaitę iš eilės vidutiniškai po 19 %. Kaimyninėse Latvijoje ir Estijoje elektros vidutinė elektros kaina kilo 8 % ir siekė 22,0 EUR/MWh.
„Nepaisant permainingų praėjusios savaitės orų, kai naktimis termometro stulpelis krisdavo žemiau 0, Lietuvos suvartojimas nuosekliai mažėjo ir lyginant su praėjusia savaite buvo dar 2 % mažesnis. Kalbant apie šiomis sąlygomis fiksuotą didmeninės kainos augimą Lietuvoje, matome, kad šį pokytį labiausiai lėmė paklausa Švedijos ketvirtojoje prekybos zonoje, iš kurios jungtimis elektra iškeliauja į tokias dideles rinkas kaip Lenkija bei Danija, ir mes dėl jos konkuravome – daugiau kaip pusė importo Lietuvą pasiekė būtent iš Švedijos“, - sako Liutauras Varanavičius, elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Strategijos departamento vadovas.
Lietuvoje vietinė elektros gamyba lyginant su savaite prieš tai augo 27 % ir užtikrino 37 % šalies elektros energijos suvartojimo (pagaminta 80 GWh, suvartojimas siekė 215 GWh). Vėjo elektrinės praėjusią savaitę pagamino beveik pusę - 46 % - Lietuvoje pagamintos elektros energijos, šiluminės elektrinės – 14 %, hidroelektrinės – 10 %, kitos elektrinės - 30 %.
Stipriai, net 179 % išsaugo vėjo jėgainėse pagamintos elektros energijos. Tuo metu šiluminės elektrinės pagamino 11 % daugiau, o hidroelektrinių gamyba krito šiek tiek daugiau kaip per pusę - 56 %.
Pagal importo/eksporto (saldo) santykį, 65 % mūsų šalies elektros energijos suvartojimo* buvo importuota, o bendras importo srautas augo nežymiai, vos 1 %. Importo struktūra: 29 % iš trečiųjų šalių, 54 % iš Švedijos, 8 % iš Latvijos ir 9 % iš Lenkijos. Bendras elektros srautas iš Lietuvos augo 74 %. Lietuvos eksporto srauto pasiskirstymas: 64 % Lenkijos ir 36% Latvijos kryptimis.
Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 55 %, o Lietuvos kryptimi 24 %. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 99 %, o Švedijos kryptimi 0 %.
 
 
 
 
 
** Suvartojimas (pagal ENTSO-E consumption) – yra suvartotas Lietuvos elektros energijos kiekis be KHAE užkrovimui suvartotos elektros energijos.
** Elektros energijos poreikis yra suvartotas Lietuvos elektros energijos kiekis su Kruonio HAE užkrovimui suvartotos elektros energijos.
*** „Litgrid" savaitinėse apžvalgose analizuojami „Nord Pool“ rinkoje prekiaujamos didmeninės elektros energijos kainos pokyčiai Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse, apžvelgiama elektros energijos importo/eksporto dinamika ir srautų pasiskirstymas bei Baltijos šalių generacijos pokytis.
 
Sistemos duomenis realiu laiku galima stebėti: https://www.litgrid.eu/index.php/sistemos-duomenys/79
 
Į viršų