Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-02-15

Elektros rinkoje kaina išlieka žema

Praėjusią savaitę, vasario 8-14 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 32,1 EUR/MWh. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo 23 proc. mažesnė.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 73 proc. suvartotos elektros, 54 proc. elektros importuota iš Šiaurės šalių, 8 proc. – iš Lenkijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Pagal iš anksto skelbiamą grafiką vykę tarptautinės elektros jungties su Švedija „NordBalt“ galios bandymai taip pat didino elektros pasiūlą regione – bandymų metu kainos Lietuvos ir Latvijos prekybos zonoje mažėjo.
Vidutinė „Nord Pool“ sistemos kaina išliko stabili ir siekė 18,8 EUR/Mwh.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas vasario 8-14 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 86 proc., Lietuvos–Latvijos – 44 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 11 proc., Lietuvos-Lenkijos – 31 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų