Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-04-04

Elektros rinkos plėtros klausimai – ekspertų rankose

Elektros rinkos plėtra ir jos koordinavimas siekiant sukurti daugiausiai naudos elektros rinkos dalyviams ir vartotojams – tokius savo veiklos principus šiandien, balandžio 4 d., pirmą sykį susitikę aptarė Elektros rinkos komiteto nariai. Su elektros rinka susiję specialistai ir ekspertai žada posėdžius rengti ne mažiau kaip keturis kartus per metus. 
 
„Komitete bus keičiamasi ekspertinio pobūdžio rekomendacijomis, teikiami siūlymai dėl Lietuvos elektros rinkos veikimo, elektros rinkos plėtros klausimų, teisinio reguliavimo tobulinimo“, - sakė komiteto posėdyje dalyvavusi energetikos viceministrė Žydrūnė Juodkienė. 
 
Komitetą sudaro su elektros rinka susiję specialistai ir ekspertai, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, asocijuoto verslo atstovai, elektros gamybos ir skirstymo įmonių, elektros rinkos dalyvių – biržos operatoriaus ir nepriklausomų elektros tiekimo įmonių atstovai. Komitetui vadovauja Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas. 
 
Komiteto posėdyje buvo pristatyta 2014 m. pirmojo ketvirčio elektros rinkos apžvalga. Sausio-kovo mėnesių vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje  išliko stabili, vidutiniškai 14,7 cento už kilovatvalandę, tačiau kiekvieną mėnesį truputį mažesnė, nei 2013 metais.
 
„Statistika rodo, kad elektros rinkos dalyviai nepasinaudojo tarptautinių jungčių pralaidumų galimybėmis importuoti daugiau elektros metų pradžioje. Vasarą ir rudenį tokių progų, leidžiančių sumažinti visų metų vidutinę elektros kainą, gali ir nebūti“, - sakė Ž. Juodkienė. 
 
Elektros rinkos komiteto nariai taip pat buvo informuoti apie artimiausius elektros rinkos plėtros projektus. 2014 metų birželį „Nasdaq OMX Commodities“ biržoje laukiama naujų finansinių prekybos sandorių draudimo produktų, kurie būtų specialiai sukurti rinkos dalyviams veikiantiems Lietuvoje ir Latvijoje. Lemiamą įtaką elektros importo galimybėms turės šiuo metu statomos tarptautinės elektros jungtys „LitPol Link“ ir „NordBalt“. 
 
 
Į viršų