Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-03-20

Žemą elektros kainą rinkoje užtikrino pavasariniai potvyniai

Praėjusią savaitę, kovo 13-19 d. „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina siekė 29 eurus už megavatvalandę (EUR/MWh), 17 proc. mažiau nei ankstesnę savaitę. Tai yra žemiausia vidutinė savaitės kaina rinkoje šiais metais. Mažą kainą lėmė palankios oro sąlygos ir smunkantis elektros vartojimas. 
 
Lietuvoje importuota trys ketvirtadaliai suvartotos elektros, beveik pusė – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 25 proc. – iš Švedijos, o 26 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Dėl gausių kritulių ir potvynio Latvijos hidroelektrinės ir toliau didino gamybos apsukas. Kadangi oro linija tarp Panevėžio ir Aizkriauklės yra remontuojama, Latvijoje vidutinė savaitės kaina išliko 1 EUR/MWh mažesnė nei Lietuvoje. Baltijos šalyse didėjo vėjo elektrinių gamyba, o šiluminių elektrinių gamyba smuko kiek daugiau nei penktadaliu. 
 
Praėjusi savaitę Baltijos jūros regiono valstybių rinkose vyravo mažesnės elektros kainos, vidutinė „Nord Pool“ sistemos kaina siekė 29,2 EUR/MWh. Atšilus orams buvo mažiau vartojama elektros, o vėjo ir hidroelektrinės gamino daugiau. Elektros kainų nepaveikė ir Švedijoje trumpam sumažėjusi atominių elektrinių galia.  
 
Kovo 13–19 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 61 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 1 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 17 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 84 proc., o Lietuvos kryptimi - 17 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 48 proc., o Švedijos kryptimi – 13 proc.
 
Į viršų