Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-11-14

Didmeninės elektros kainos svyravimas spalio mėnesį – objektyvių aplinkybių atspindys biržoje

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ elektros biržos Lietuvos prekybos zonoje spalio mėn. buvo 4 proc. didesnė nei rugsėjį – 22,2 centai už kilovatvalandę (ct/kWh). Beveik du trečdaliai, arba 62 proc., per spalio mėnesį Lietuvoje suvartotos elektros buvo importuota. Elektros importas lyginant su rugsėjo mėnesiu išaugo 28 proc.
 
Dar vasarą pradėjusi augti elektros kaina spalį pakilo iki didžiausios vidutinės mėnesio kainos nuo elektros biržos veiklos Lietuvoje pradžios. Dėl tokių objektyvių priežasčių, kaip užsitęsęs Karaliaučiaus elektrinės remontas, tarpsisteminių jungčių remontai elektros žiede, apimančiame Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Rusijos energetikos sistemas (BRELL) bei elektros gamybos ir vartojimo Rusijoje svyravimai, biržoje mažėjo iš rytų importuojamos elektros kiekiai. Dėl šiek tiek paaugusio vartojimo spalį kilo elektros poreikis. Sumažėjusį elektros importą turėjo kompensuoti vietinės elektrinės, todėl biržoje susidarė sąlygos elektros kainai kilti.
 
Daugiau nei pusę spalio mėnesio remontui išjungus visą Karaliaučiaus elektrinės bloką ir krašto energetinei sistemai tapus deficitine, trūkstama elektra į Karaliaučių buvo parsiunčiama  iš žemyninės Rusijos, naudojant Lietuvos, Latvijos ir Estijos tarpsisteminių jungčių pralaidumus. Šios objektyvios aplinkybės beveik trečdaliu, iki 140 megavatų, sumažino importo galimybes iš Rusijos ir Baltarusijos į Lietuvą.
 
Elektros gamyba Lietuvoje spalį sumažėjo 12 proc. Šiluminėse elektrinėse pagaminta 7 proc. mažiau nei rugsėjį, tačiau pučiant stipresniems vėjams vėjo elektrinės pagamino net 57 proc. daugiau elektros, iš viso – 50 milijonų kilovatvalandžių, arba 14 proc. visos spalį Lietuvoje pagamintos elektros.
 
Daugiau informacijos apie spalio mėn. elektros rinką galima rasti elektros rinkos apžvalgoje, skelbiamoje „Litgrid“ interneto svetainėje: https://www.litgrid.eu/index.php/elektros-rinka/rinkos-apzvalgos/798
 
Į viršų