Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-02-08

Įsigalioja naujos redakcijos Elektros energetikos įstatymas

2012 m. vasario 7 d. įsigaliojęs Elektros energetikos įstatymas sukuria teisinę bazę Lietuvos elektros rinkos plėtrai ir konkurencingumo didinimui bei užtikrina elektros perdavimo sistemos operatoriaus veiklos atskyrimą nuo kitų elektros energetikos sektoriaus įmonių. Elektros energetikos įmonių pelno normą ir toliau reguliuos Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.
 
Įstatymas numato, kad elektros biržos operatoriaus veiklą vykdyti turi teisę kvalifikuotas elektros biržos operatorius, registruotas Lietuvos Respublikoje ar kitoje Europos Sąjungos valstybėje, atitinkanits įstatyme nurodytus reikalavimus.
 
Numatyta, kad nuo šiol Vyriausybė tvirtina viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) sąrašą ir jų teikimo tvarką bei skiria VIAP lėšų administratorių. Iki šiol VIAP sąrašą ir lėšų administratorių skyrė Lietuvos Respublikos Energetikos ministerija.
 
Su visu Įstatymo tekstu galima susipažinti Lietuvos Respublikos Seimo interneto tinklalapyje www.lrs.lt.
 
Į viršų