Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-09-01

Paskutinę vasaros savaitę elektros kainos nežymiai mažėjo

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje rugpjūčio 24-30 dienomis buvo 44,48 euro už megavatvalandę (EUR/MWh), t.y. 2 proc. mažesnė nei ankstesnę savaitę.
 
Palyginti su 2014 m. tuo pačiu laikotarpiu, kaina elektros rinkoje sumažėjo dešimtadaliu. Tokį elektros kainų pokytį lėmė išaugusi hidroenergijos gamyba Skandinavijoje ir padidėjusi elektros pasiūla iš Šiaurės šalių. Praėjusią savaitę Lietuva importavo 66 proc. suvartotos elektros, 52 proc. iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o likusią dalį – iš trečiųjų šalių. Nors Karaliaučiaus šiluminės elektrinės vienas blokas buvo remontuojamas ir importas iš Karaliaučiaus sumažėjo, elektros pasiūlos trūkumą iš trečiųjų šalių kompensavo daugiau importuojamos elektros iš Latvijos. Stabiliai elektros kainai rinkoje taip pat turėjo įtakos trečdaliu augusi vėjo gamyba Lietuvoje.
 
Palyginti su ankstesne savaite, vidutinė kaina visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje išliko beveik nepakitusi ir siekė 16,82 EUR/MWh.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas rugpjūčio 24-30 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 90 proc., Lietuvos–Latvijos – 54 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 74 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų