Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sinchronizacija

Titulinis puslapis > Sinchronizacija > Sinchronizacijos projektai > „Harmony Link“ jungties statyba

„Harmony Link“ jungties statyba

Statusas: atliktas jūros dugno tyrimas, patvirtintas investavimo sprendimas, rengiami kabelio ir keitiklių projektavimo ir rangos darbų pirkimai, parengtas teritorijų planavimo dokumentas.
Projekto tikslas
 
Įgyvendinti strateginį valstybės tikslą ir pradėti veikti vienu dažniu kartu su kontinentinės Europos tinklais, nutiesiant naują jūrinę jungtį su Lenkija.
 
Projekto reikšmė
 
Sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais – tai paskutinis Nepriklausomybės etapas, suteikiantis Lietuvai energetinę laisvę. Mūsų elektros sistema dabar vis dar priklausoma nuo dažnio valdymo Rusijoje, bet jau 2025 m. ji veiks vienoje sinchroninėje erdvėje kartu su kitų Europos šalių sistemomis.
 
Sinchronizacija vyks pasinaudojant esama jungtimi tarp Lietuvos ir Lenkijos („LitPol Link“) ir nutiesiant naują jūrinę „Harmony Link“ jungtį tarp dviejų valstybių. Tai yra didžiausias Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais projektas.
 
Povandeninis kabelis yra esminė sąlyga, reikalinga sinchronizuoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros energijos perdavimo sistemas su kontinentinės Europos sinchronine zona.
 
 
Duomenys apie projektą
Teritorija: Baltijos jūra (Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos išskirtinės ekonominės zonos, Lietuvos teritorinė jūros dalis), Lietuvos teritorija (Kretingos r. ir Palangos m. savivaldybės), Lenkijos teritorija.
Planuojamos jungties pradžia: Darbėnų pastotė, Kretingos r. sav., Žynelių k.
Planuojamos jungties pabaiga: Žarnoviecų pastotė Lenkijos Pomeranijos regione.
Bendras jungties ilgis: 330 km
Galia: 700 MW
Numatoma užbaigimo data: 2025 m.
Finansavimas: iš viso „Harmony Link“ projektui numatytos investicijos siekia apie 680 mln. Eurų, iš kurių 493 mln. eurų sudarys parama iš Europos infrastruktūros tinklų fondo „Connecting Europe Facility“.
 
Bendra projekto informacija
 
Maždaug 330 km bendro ilgio 700 MW galios povandeninė ir sausumos aukštos įtampos nuolatinės srovės jungtis „Harmony Link“ sujungs Žarnoviecų pastotę Lenkijos Pomeranijos regione su Darbėnų skirstykla Kretingos rajone Lietuvoje.
 
Šio projekto apimtyje bus įrengtas maždaug 290 km ilgio jūrinis bei apie 40 km sausumos kabeliai bei keitikliai Lietuvos ir Lenkijos pusėse. Dalis požeminio kabelio trasos eis palei esamus inžinerinės infrastruktūros objektus – kelius ar elektros perdavimo oro linijas.
 
Tai bus antroji elektros energijos jungiamoji linija tarp Lenkijos ir Lietuvos: nuo 2016 metų veikia 500 MW galios „LitPol Link“ sausumos jungtis, kuri jungia Elko pastotę Lenkijoje ir Alytaus pastotę Lietuvoje.
 
Jūrinė elektros jungtis – didelis ir sudėtingas projektas, todėl jam būtina kruopščiai pasiruošti. Parengiamieji „Harmony Link“ projekto darbai vyksta jau nuo 2019 metų.
 
Darbų kalendorius
 
Veikla
Įgyvendinimo data
Baigta kabelio trasos studija Baltijos jūroje
2019 m. IV ketv.
Pasirašyta jungties projekto įgyvendinimo etapo bendradarbiavimo sutartis su Lenkija
2020 m. II ketv.
Pasirašytos sutartys su bendrovėmis dėl jungties techninių specifikacijų rengimo ir dėl konsultacijų techniniais, komerciniais, reguliaciniais klausimais
2020 m. II ir III ketv.
Parengta Vystymo plano koncepcija ir strateginio pasekmių aplinkai vertinimo ataskaita
2020 m. III ketv.
Pasirašyta sutartis su Europos Komisija dėl antrojo Baltijos šalių sinchronizacijos projekto etapo įgyvendinimo finansavimo
2020 m. IV ketv.
Parinkta elektros jungties trasa jūroje ir sausumoje
2021 m. I ketv.
Baigta projekto įgyvendinimo studija
2021 m. I ketv.
Paruoštos jungties techninės specifikacijos
2021 m. II ketv.
Jūros dugno geofizinių ir geotechninių tyrimų kabelio trasoje ataskaita
2021 m. III ketv.
Patvirtintas Vystymo planas
2021 m. III ketv.
Skelbiami konkursai jungties kabelio ir keitiklių stočių statyboms
2021 m. III ketv.
Vykdomi projektavimo darbai ir rūpinamasi medžiagomis bei įrengimais
2022 m. IV ketv.
Statybų darbų pradžia
2024 m. I ketv.
Darbų užbaigimas
2025 m.
 
Daugiau informacijos galima rasti čia: https://harmonylink.eu/lt/home/
 
Į viršų