Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2019-11-18

Patvirtinta Europos einamosios paros rinkų susiejimo (SIDC) antrojo etapo veiklos pradžios data: jau šių metų lapkričio mėnesį bus susietos dar septynios naujos valstybės su keturiolika jau vykdančių veiklą

Pažymint dar vieną svarbų žingsnį į priekį bendros Europos einamosios paros rinkos išplėtimo link, SIDC kartu su dviejų papildomų Regioninių Įgyvendinimo Projektų veiklos pradžia, suteiks galimybę išplėsti nenutrūkstamą prekybą tarp šių valstybių: Bulgarijos, Kroatijos, Čekijos Respublikos, Vengrijos, Lenkijos, Rumunijos ir Slovėnijos. Jos jungiasi prie valstybių jau anksčiau vykdančių veiklą SIDC: Austrijos, Belgijos, Danijos, Estijos, Suomijos, Prancūzijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Nyderlandų, Portugalijos, Ispanijos ir Švedijos. Trečiojo įgyvendinimo etapo veiklos pradžia planuojama 2020 metų pabaigoje.
 
SIDC sprendimas yra paremtas viena bendra IT vartotojų sistema kartu su bendru pavedimų sąrašu (angl. Shared Order Book), pralaidumų valdymo moduliu (angl. Capacity Management Module) ir pristatymo moduliu (angl. Shipping Module). Bendra sistema sudarys sąlygas nepertraukiamai prekybai ir sandorių sudarymui tarp rinkos dalyvių prekybos pavedimų vienoje prekybos zonoje ir atitinkamų prekybos pavedimų kitoje zonoje rinkai prieinamų tarpsisteminių pralaidumų ribose.  Šis einamosios paros sprendimas leis vykdyti tiek atskirą galios ir energijos prekybą bei paskirstymą (angl. explicit allocation) per Kroatijos/Slovėnijos bei Prancūzijos/Vokietijos sienas (atitinkamų nacionalinių reguliavimo institucijų prašymu),  tiek vienalaikį galios ir energijos paskirstymą (angl. implicit allocation). Sprendimas atitinka numatomą Europos Sąjungos integruotos einamosios paros rinkos modelį.
 
Europos einamosios paros rinkų sujungimas yra esminė dedamoji siekiant užbaigti Europos vidinės energijos rinkos sukūrimą. Didėjant nekonvencinės, staigiai ir dažnai kintančios elektros energijos gamybai Europoje, einamosios paros prekybos rinkų apjungimas įgalinant tarpsisteminę prekybą yra labai svarbus sprendimas, suteikiantis galimybę rinkos dalyviams išlaikyti savo prekybos ir vartojimo/gamybos balansą. SIDC projekto tikslas yra padidinti einamosios paros prekybos efektyvumą Europos mastu.
 
 
Į viršų