Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Patikimam elektros tinklui - bendros „Litgrid“ ir energetikos verslo pastangos
2016-01-21

Patikimam elektros tinklui - bendros „Litgrid“ ir energetikos verslo pastangos

Aukštos įtampos elektros perdavimo tinklą valdanti „Litgrid“ kviečia rangovus kelti atliekamų darbų kokybės kartelę. Aukštus reikalavimus tiek sau, tiek elektros infrastruktūrą vystančioms ar rekonstruojančioms įmonėms kelianti „Litgrid“ bus dar reiklesnė, kad tinklas veiktų patikimai, o tinklo įrenginiuose ir jo statybose dirbantys žmonės būtų saugūs.
 
Tokius lūkesčius „Litgrid“ su esamais ir potencialiais rangovais aptarė Lietuvos elektros energetikos asociacijos susitikime. Asociacija vienija energetikos statybos, projektavimo įmones ir mokslo organizacijas.
 
Per pastaruosius kelerius metus „Litgrid“ įgyvendino technologiškai itin sudėtingus tarptautinių elektros jungčių projektus, tuo pat metu rekonstruodama esamą tinklą. Visus šiuos darbus atliko viešųjų pirkimų konkursus laimėjusios rangovų įmonės.
„Patikimo tinklo saugumas ir kokybiškos elektros perdavimas vartotojams priklauso ir nuo darbų, kurie atliekami įgyvendinant infrastruktūros plėtros bei rekonstrukcijos projektus. Vykdant šiuos projektus neįmanomi kompromisai dėl kokybės ar saugumo. Kviečiame visus rangovus, kurie jau dirba vykdydami „Litgrid“ užsakymus ar dar tik taps mūsų partneriais sutelkti jėgas ir padaryti visą, kas nuo mūsų priklauso, kad rangos darbų, projektavimo, įrangos montavimo ir derinimo darbai būtų atliekami kruopščiai laikantis kokybės reikalavimų“, - sako „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas.
 
2015 metais „Litgrid“ peržiūrėjo ir patikslino minimalius rangovų kvalifikacijos reikalavimus, kuriais siekiama tiksliau įvertinti, ar konkurse dalyvaujanti įmonė yra pasirengusi imtis jai skirtos užduoties. Šiuo metu diegiami patobulinimai  projektų planavimui, techninės priežiūros užtikrinimo, rangos sutarčių valdymui, darbų saugos reikalavimų standarto ir kontrolės priemonėms, kurių tikslas – didinti rangos darbų kokybę, užtikrinti dirbančių žmonių saugą ir eliminuoti klaidų tikimybę.
 
„Aukštos įtampos elektros perdavimo tinklas yra sudėtinga ir specifinė infrastruktūra, todėl visi joje priimami sprendimai privalo būti ypač atidžiai pasverti. Vykdant elektros tinklo plėtros ir rekonstrukcijų projektų darbus didžiausia rizika tenka betarpiškai objektuose dirbantiems žmonėms, pirmiausia - mūsų specialistams ir rangovų įmonių darbuotojams. Siekiame, kad savo darbą dirbantys žmonės būtų saugūs, o tinklas patikimai veiktų dešimtmečius“, - sako „Litgrid“ valdybos narys ir strateginės infrastruktūros departamento direktorius Karolis Sankovski.
 
Į viršų