Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Rinkdamasi rangovus „Litgrid“ atsižvelgs į jų reputaciją
2015-07-15

Rinkdamasi rangovus „Litgrid“ atsižvelgs į jų reputaciją

Viena iš reikliausių viešuosius pirkimus Lietuvoje vykdančių bendrovių - elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ atnaujina kvalifikacinius reikalavimus potencialiems rangovams. Numatoma, kad peržiūrėti reikalavimai padės ne tik tiksliau įvertinti rangovų kompetencijas, bet ir skatins energetikos srities įmones tapti konkurencingesnėmis.
 
„Litgrid“ valdo šalies aukštos įtampos elektros perdavimo tinklą. Visus šio tinklo statybų ir rekonstrukcijų darbus atlieka „Litgrid“ rangovai - įmonės, laimėjusios viešųjų pirkimų konkursus. Remiantis Viešųjų pirkimų įstatymu, konkursuose dalyvaujančioms įmonėms gali būti nustatomi minimalūs kvalifikaciniai reikalavimai, padedantys įvertinti rangovų pasirengimą laiku ir kokybiškai atlikti darbus.
 
„Aukštos įtampos elektros tinklas - sudėtinga ir pavojinga infrastruktūra, o mūsų vykdomi projektai - itin specifiniai ir kompleksiniai. Visi mūsų rangovai privalo būti visapusiškai pasirengę suvaldyti su tokiais projektais susijusius iššūkius ir rizikas ir tuo svarbu įsitikinti dar prieš pradedant darbus. Peržiūrėti reikalavimai potencialiems rangovams turėtų skatinti elektros energetikos srities įmones kelti kokybės kartelę, įgyti naujų įgūdžių ir sukurti galimybes tarptautinei konkurencijai“, - sako „Litgrid“ valdybos narys ir Perdavimo tinklo departamento direktorius Vidmantas Grušas.
 
Minimalius kvalifikacinius reikalavimus savo pirkimuose „Litgrid“ taikė ir iki šiol. Jie buvo detalizuoti, kad padėtų tiksliau įvertinti rangovų kompetencijas. Atnaujintuose reikalavimuose numatoma, kad viešųjų pirkimų konkurse dalyvaujanti įmonė privalo turėti patirties atlikdama pagrindiniais įvardintus darbus. Taip pat bus tikrinama ar bendrovė turi patirties valdyti panašaus sudėtingumo ir apimties projektus. Taip sukonkretinti reikalavimai įmonės patirčiai padės įvertinti ir technines, ir projektų valdymo kompetencijas.
 
Pagrindinius projekto darbus galės atlikti tik pats rangovas - jų nebus galima perduoti subrangovams. Tai padės geriau kontroliuoti darbų procesą. Rinkdamasi rangovus „Litgrid“ atsižvelgs ir į jų reputaciją - viešųjų pirkimų konkurse negalės dalyvauti rimtą profesinį pažeidimą padariusi įmonė. Šiuo reikalavimu siekiama didinti rangovų atsakomybę už savo darbų kokybę, saugą ir profesinę etiką.
 
Atnaujintus minimalius kvalifikacinius reikalavimus galima rasti čia
 
„Litgrid“ taikomi minimalūs kvalifikaciniai reikalavimai yra vieni reikliausių tarp perkančiųjų organizacijų. Saugumas ir patikimumas reikalauja aukščiausios kokybės. To reikalaujame iš savo specialistų ir tikimės iš rangovų, su kuriais dirbame“,- sakė V. Grušas.
 
Numatoma, kad atnaujinti reikalavimai skatins ne tik vietinę, bet ir tarptautinę rangovų konkurenciją. Tikimasi, kad konkrečios patirties neturinčios įmonės dažniau rinksis užsienio partnerius ir taip dalinsis patirtimi ir įgis naujos. Sudarant galimybes tarptautinei konkurencijai, visus pirkimų dokumentus „Litgrid“ planuoja versti į anglų kalbą.
 
Į viršų