Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-12-05

Elektros rinkoje kainos liko stabilios

Praėjusią savaitę, lapkričio 28 – gruodžio 4 d., elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 37,3 eurai už megavatvalandę (EUR/MWh) ir, palyginti su ankstesne savaite, beveik nepakito. Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu kainos buvo penktadaliu aukštesnės. 
 
Lietuvoje importuota 81 proc. suvartotos elektros, 42 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos,  13 proc. – iš Lenkijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Palyginti su praėjusia savaite, Baltijos šalyse sumažėjo elektros gamyba iš atsinaujinančių šaltinių. Hidroelektrinės pagamino 21 proc. mažiau, o vėjo elektrinės – 29 proc. mažiau. 
 
Praėjusią savaitę Švedijoje toliau nedirba „Oskarshamn“ atominės jėgainės trečiasis blokas (1 400 MW), o gruodžio 4 d. atsijungė ir kitas šios elektrinės blokas (473 MW). Per „Nord Pool“ biržą pranešta, kad abu blokai darbą atnaujins gruodžio 9 d. Gruodžio 4 d. naktį atsijungė ir „NordBalt“, kurį planuojama įjungti po gruodžio 12 d.
 
Praėjusios savaitės pirmadienį išaugus elektros suvartojimui ir padidėjus eksportui elektros kaina Švedijos SE4 zonoje šoktelėjo iki 41 EUR/MWh. Vėliau elektros kainos išliko stabilios ir siekė apie  37,36 EUR/MWh.
 
Lenkijos prekybos biržoje „PolPx“ vidutinė elektros kaina buvo 33,3 EUR/MWh, tai buvo žemiausia kaina Baltijos jūros valstybių regione. Tradicinio kuro elektrinės dirbo be trikdžių, o vėjo elektrinės kas valandą gamino ne mažiau kaip dvi gigavatvalandes.
 
Lapkričio 28 – gruodžio 4 d. į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 45 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 41 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 28 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 3 proc., o Lietuvos kryptimi - 86 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos ir Švedijos kryptimi siekė po 15 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų