Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-07-28

Besitęsiantys karščiai verčia naudoti daugiau elektros

Elektros prekybos biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje liepos 21 – 27 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 20,36 cento už kilovatvalandę arba 14 proc. mažesnė nei ankstesniąją savaitę. Lyginant elektros suvartojimo apimtis su praėjusių metų liepos mėnesiu matyti, kad vasaros karščiai įjungė vėdinimo sistemas visuose biuruose, prekybos ir gamybos patalpose ir šiek tiek padidino bendrą elektros vartojimą.
 
Elektros importo galimybes mažina ne tik intensyviai vykdomi tinklų remontai ir aukšta temperatūra, turinti įtakos fiziniam perdavimo tinklų pralaidumui, bet ir iki šio mėnesio pabaigos atjungta „Estlink 2“ jungtis tarp Suomijos ir Estijos. Siekiant užtikrinti patikimą elektros perdavimą, nuo trečiadienio dirbo Lietuvos elektrinės 8-asis blokas, kurį šiandien pakeičia naujasis 9-asis blokas.  Planuojama, jis dirbs visą savaitę.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai liepos 21 – 27 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 95 proc., Lietuvos–Latvijos – 34 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 99 proc., Lietuvos–Baltarusijos tarptautinių jungčių pralaidumas buvo išnaudojamas 67 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų