Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-09-14

Elektros perdavimo įrenginiai rekonstruojami greičiau ir efektyviau

Elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Vilniaus Viršuliškių transformatorių pastotėje baigtas pirmasis rekonstrukcijos darbų etapas. Rekonstruota pastotės dalis po sėkmingo bandymo prijungta prie perdavimo tinklo, pradėti rekonstruoti likę įrenginiai.

Nauji Viršuliškių transformatorių pastotės įrenginiai užtikrins patikimą, saugų ir ekonomišką elektros perdavimą Viršuliškių ir Karoliniškių seniūnijų gyventojams. Pastotės įrenginiai, veikiantys nuo 1970 metų, bus pakeisti šiuolaikiškais – jie leis pastotę valdyti nuotoliniu būdu iš „Litgrid“ dispečerinio centro. Prie rekonstruotos Viršuliškių transformatorių pastotės bus prijungtos šiuo metu kabeliuojamos elektros perdavimo linijos, einančios L. Asanavičiūtės ir Ozo gatvėmis, kur tiesiamas  Vilniaus vakarinis aplinkkelis.

Viršuliškių transformatorių pastotės rekonstrukcija pradėta šių metų balandį, o darbus planuojama baigti jau šį  lapkritį.  „Tokios apimties rekonstrukcijos darbus įprasta būdavo atlikti per porą metų. Atsakingai planuodami investicijas, išnaudodami išaugusią rangovų rinką bei efektyviai vykdydami viešuosius pirkimus rekonstrukcijos darbus perkame ketvirtadaliu pigiau nei prieš dvejus metus“, – sako „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.

Viršuliškių transformatorių pastotės rekonstrukcijos vertė – kiek daugiau nei 2 mln. litų. Per pirmąjį šių metų pusmetį „Litgrid“ investicijos į elektros perdavimo tinklą ir jo įrenginius siekė 65,8 mln. litų (41 proc. visų investicijų). Dėl efektyvaus „Litgrid“ veiklos organizavimo 2008-2011 metais elektros perdavimo tarifas Lietuvoje sumažėjo net 30 procentų ir jau treti metai iš eilės nedidėja, nors Europoje per tą patį laiką jis išaugo 27 proc.

„Litgrid“ ne tik atsako už šalies elektros perdavimo tinklo vystymą, bet ir įgyvendina strateginius elektros energetikos projektus – tarptautines elektros jungtis „NordBalt“ (Lietuva-Švedija) ir „LitPol Link“ (Lietuva-Lenkija), taip pat atsako už visavertę šalies elektros energetikos sistemos integraciją į kontinentinės Europos tinklus ir bendrą Europos elektros rinką.
Į viršų