Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Tinklo plėtra

Kruonio HAE-Alytus

Dvigrandės 330 kV elektros perdavimo oro linijos Kruonio HAE–Alytus statyba
Projekto reikšmė

Linija sudaro sąlygas patikimiems elektros galių mainams tarp Lietuvos ir Lenkijos. 
 
Projekto tikslas

Lietuvos elektros perdavimo tinklo stiprinimas, įgyvendinant tarpsisteminės jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ prijungimą prie elektros energetikos sistemos bei 1000 MW galios mainų „LitPol Link“ jungtimi galimybių užtikrinimas.
 
Darbų kalendorius

2012 m. pradėti rengti planuojamos ūkinės veikslo poveikio aplinkai vertinimas ir teritorijų planavimo dokumentas (specialusis planas).
 
2014 m. balandžio pabaigoje paskelbtas tarptautinis viešasis pirkimas linijos projektavimo paslaugos ir statybos rangos darbams. 
 
2014 m. liepos 8 d. energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius pasirašė įsakymą Nr. 1-184 dėl „330 kV elektros perdavimo oro linijos Kruonio HAE – Alytus statyba“ specialiojo plano patvirtinimo. 
 
Iki 2016 m. pabaigos gauti visi statybos leidimai ir pradėtos linijos statybos
 
 2018 m. liepos 10 d. buvo pasirašyti statybos užbaigimo aktai.
 
Bendra projekto informacija

Elektros oro linijos Ilgis – 55 km
Įtampa – 330 kV
Perduodama galia – 1000 MW
 
 
Projekto finansavimas
Iš Europos Sąjungos lėšų projektui skirta finansuoti 9,29 mln. eurų. Projektas iš dalies finansuojamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 6 prioriteto „Darnaus transporto ir pagrindinių tinklų infrastruktūros plėtra“ 06.3.1-LVPA-V-103 priemonę „Elektros perdavimo sistemos modernizavimas ir plėtra“ iš ES Regioninės plėtros fondo. 
 
 
Į viršų