Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-09-11

Generacijos ir perdavimo pajėgumų trūkumas Baltijos regione kelia kainas elektros biržoje

Rugsėjo 9 dieną neplanuotai sustojus gamybai Suomijos Olkiluoto 2 atominėje elektrinėje sumažėjo elektros pasiūla Suomijoje. Elektros trūkumas ir auganti paklausa ženkliai didina elektros kainą Suomijoje ir į bendrą Šiaurės ir Baltijos šalių „Nord Pool Spot“ biržą integruotose Estijos, Latvijos ir Lietuvos prekybos zonose. „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje išaugusi didmeninė elektros kaina šiandien siekia 27 centus už kilovatvalandę (ct/kWh). Šios dienos elektros kainų augimui Lietuvoje (ir Latvijoje) įtakos turi ir dėl elektros perdavimo linijų remontų ribojamas elektros importas iš Estijos ir Rusijos.
 
Nepaisant to, kad šios dienos elektros kainų padidėjimas yra sąlygotas veiksnių Skandinavijoje, integracijos su Skandinavijos šalimis naudą Estijai, Latvijai ir Lietuvai rodo faktas, kad per 8 šių metų mėnesius į Baltijos šalis per Estijos–Suomijos jungtį patiekta 824,6 gigavatvalandės (GWh) pigesnės skandinaviškos elektros energijos. Tai daugiau nei dvigubai viršija elektros tiekimus iš Baltijos šalių į Skandinaviją tuo pačiu laikotarpiu, sudariusius 405 GWh.
 
Esant aukštoms elektros kainoms Skandinavijoje, Baltijos šalių gamintojai turi galimybę naudingai parduoti elektros energiją. Žiemą, o ypač pavasarį bei rudenį, Skandinavijos hidroelektrinėms gaminat daug pigios elektros, Baltijos šalių elektros rinkas ir vartotojus pasiekia pigi skandinaviška elektros energija.
 
Į viršų