Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Elektros perdavimo tinklo plėtros plane – infrastruktūros projektai iki 2022 m.
2013-10-09

Elektros perdavimo tinklo plėtros plane – infrastruktūros projektai iki 2022 m.

2013 m. spalio 10 d. elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pristatys kasmet rengiamą dešimties metų tinklo plėtros planą. Šio pristatymo tikslas – išsamiau papasakoti apie svarbiausius tinklo plėtros projektus 2013–2022 metais, išgirsti ir, pagal galimybes, atsižvelgti į visuomenės ir verslo klausimus.
 
„Perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ planuojami ir vykdomi darbai – tai didelės apimties infrastruktūros projektai, kurie yra labai svarbūs visiems: ir gyventojams, kurių aprūpinimui elektra būtina sukurti infrastruktūrą leidžiančią maksimaliai pasinaudoti didelės elektros rinkos privalumais, ir verslui, planuojančiam investicijas ir galimas veiklos kryptis. Elektros infrastruktūra yra gyvybiškai svarbi visiems ekonomikos dalyviams“, – sako Daivis Virbickas, elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.
 
Išskirtinis šiemet parengto plano bruožas – išnagrinėti ir pateikti galimi šalies elektros energetikos sistemos plėtros scenarijai su skirtingomis prielaidomis. Nagrinėjamas infrastruktūros vystymo poreikis su veikiančia atomine elektrine Visagine ir be jos, kai energetikos sistema veikia skirtingose sinchroninio darbo sistemose, kai išlieka esama padėtis, bet baigiami visi vykdomi tarptautinių jungčių projektai.
 
„Įvertinę visus projektus, planuojame, jog iki 2022 m. į Lietuvos elektros perdavimo tinką gali būti investuota daugiau kaip 3 milijardai litų. Tai – didžiulė investicija į ekonominę šalies gerovę ir realios galimybės uždirbti verslui“, – sako D. Virbickas.
 
Planas, kaip per ateinančius dešimt metų keisis šalies elektros energetikos sektorius, rengiamas prognozuojant elektros poreikį ir gamybą, modeliuojant situaciją elektros rinkoje, įvertinant įvairius tinklo plėtros projektus ir būsimąjį perdavimo tinklo modelį, skaičiuojant ir pagrindžiant reikalingas investicijas. Kasmet atnaujintas planas yra teikiamas Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai, pristatomas visuomenei ir derinamas su suinteresuotoms šalimis.
 
Dešimties metų elektros infrastruktūros plėtros plane – naujos 400 kV, 330 kV ir 110 kV elektros perdavimo linijos, elektros kabelis po Baltijos jūra, naujos transformatorių pastotės ir skirstyklos. Iki 2015 m. pabaigos planuojama pabaigti svarbiausius strateginius elektros energetikos projektus – elektros jungtį su Švedija „NordBalt“ ir elektros jungtį į Lenkiją „LitPol Link“.
 
Visas Lietuvos elektros energetikos sistemos žemėlapis 2013–2022 m. bus pristatomas  rytoj, spalio 10 d. 12 val. atvirame seminare, kuris vyks viešbučio Radisson Blue (Konstitucijos pr. 20, Vilnius) konferencijų centre. Registruotis į seminarą galima elektroniniu paštu info@litgrid.eu. Tinklo plėtros planą 2013–2022 m. galima rasti ir interneto svetainėje.
 
Į viršų