Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-06-04

Regione išlieka maža elektros pasiūla

Elektros prekybos biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje gegužės 26 – birželio 1 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 18,5 cento už kilovatvalandę. Visą praėjusią savaitę planiniai elektrinių remontai Skandinavijos šalyse išlaikė aukštas elektros kainas Suomijos ir Estijos prekybos zonose. Iki Lietuvos prekybos zonos „atslinkęs“ aukštas kainų lygis dar labiau kilo dėl nepakankamos vietinės elektros pasiūlos Latvijoje ir Lietuvoje. Iki birželio vidurio remontuojama šiluminės elektrinės Karaliaučiuje blokas.  „Nord Pool Spot“ prekybos statistika rodo, kad nors Latvijoje elektros gaminama, rinkoje ji neparduodama, todėl maža pasiūla elektros rinkoje lemia aukštas kainas Lietuvos ir Latvijos prekybos zonose. 
 
Elektros jungčių remontai kaimyninėse šalyse išlieka pagrindine importo galimybes mažinančia priežastimi. Svarbių elektros jungčių remontai, mažins importo galimybes į Lietuvą visą vasarą. Kaip ir kiekvieną vasarą, smarkiai šylant orams dėl technologinių priežasčių sumažėja Estijos – Latvijos jungties perdavimo galia, tai papildomai riboja  elektros importo iš Skandinavijos ir Estijos galimybes. 
 
Patikimam elektros tiekimui užtikrinti, Lietuvoje nuo birželio 2 dienos įjungta Lietuvos elektrinė vietinės generacijos pasiūlą vidutiniškai padidino daugiau kaip 200 MW. 
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai gegužės 26 – birželio 1 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 98 proc., Lietuvos–Latvijos – 48 proc., Lietuvos – Karaliaučiaus – 81 proc., Lietuvos–Baltarusijos tarptautinių jungčių pralaidumas buvo išnaudojamas 46 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų