Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-03-27

Elektros rinkoje kainos išliko žemos

Praėjusią savaitę, kovo 20-26 d. „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina buvo tokia pati kaip ankstesnę savaitę ir siekė 29 eurus už megavatvalandę (EUR/MWh), penktadaliu mažiau nei praėjusiais metais tuo pačiu metu. Visose Baltijos šalyse, Švedijoje ir Suomijoje vidutinė kaina buvo vienoda.
 
Lietuvoje importuota 79 proc. suvartotos elektros, 55 proc. iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 19 proc. – iš Švedijos, o 25 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Nors Baltijos šalyse hidroelektrinių ir vėjo jėgainių gamyba smuko atitinkamai 12 proc. ir 13 proc., įtakos kainai nepadarė, nes elektros vartojimas irgi mažėjo 4 proc. Lietuvoje vėjo jėgainės pagamino penktadaliu, o šiluminės elektrinės – per pusę mažiau. 
 
Kovo 20-26 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 56 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 2 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 41 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 97 proc., o Lietuvos kryptimi - 8 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 40 proc., o Švedijos kryptimi – 10 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų