Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-08-29

Baltijos jūros regione elektros kainos išlieka pastovios

Praėjusią savaitę, rugpjūčio 22-28 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje išliko nepakitusi ir buvo 32,9 eurai už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet kainos buvo 29 proc. mažesnės.
 
Lietuvoje importuota 82 proc. suvartotos elektros, beveik pusė - iš Švedijos, 23 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Lyginant su praėjusia savaite, Baltijos šalyse beveik trečdaliu mažėjo gamyba vėjo elektrinėse, 9 proc. – hidroelektrinėse. Tuo tarpu šiluminėse elektrinėse gamyba augo 9 proc. Lietuvoje didžiąją dalį elektros pagamino Lietuvos elektrinė. 
 
Iki trečiadienio remontui išjungta viena iš dvigrandės jungties „LitPol Link“ linijų, jungties pralaidumui tai įtakos neturės. Trečiadienį nuo penktos ryto iki pirmos valandos popiet darbams Klaipėdos keitiklyje bus išjungta „NordBalt“ jungtis. 
 
Rugpjūčio 22-28 d. importui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 33 proc., Švedijos-Lietuvos – 78 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 10 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 80 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 36 proc., o Lietuvos kryptimi - 13 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų