Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Nedidelis elektros poreikis mažino kainas rinkoje
2015-01-26

Nedidelis elektros poreikis mažino kainas rinkoje

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje sausio 19-25 dienomis buvo 41,14 euro už megavatvalandę (Eur/MWh, 14,2 lito ct/kWh). Švelnesni žiemos orai Šiaurės Europoje ir  pigesnės elektros iš Suomijos prieinamumas lėmė 6 proc. mažesnę kainą rinkoje Lietuvos ir Latvijos prekybos zonose nei prieš savaitę, ir mažiausią kainą lyginant su atitinkamomis 2014 ar 2013 metų savaitėmis.
 
Dėl didesnio elektros srauto iš Šiaurės šalių ir išaugusios Latvijos hidroelektrinių gamybos, mažėjo šiluminių elektrinių gamyba Baltijos šalyse. Lyginant su praėjusia savaite, importas iš Šiaurės į Baltijos šalis augo pusantro karto, labiausiai dėl 100 MW (12 proc.) didesnio Estijos-Latvijos jungčių pralaidumo ir mažesnės vėjo elektros gamybos. Beveik pusė importo prieaugio iš Šiaurės šalių pasiekė Lietuvos vartotojus, kita dalis liko Estijoje.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas sausio 19-25 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 92 proc., Lietuvos–Latvijos – 60 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 19 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų