Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2011-10-10

Pasirašyta „NordBalt“ ir „Nord Stream“ sankirtos sutartis

Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemų operatoriai „Litgrid“ ir „Svenska Kraftnat“ bei Šveicarijos bendrovė „Nord Stream“ pasirašė sutartį dėl „NordBalt“ elektros jungties ir „Nord Stream“ dujotiekio sankirtos Baltijos jūroje. Sutartis nustato teisines ir technologines dviejų infrastruktūrų sankirtos sąlygas. Tiksli „NordBalt“ kabelio ir dujotiekio sankirtos vieta yra Švedijos išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje, maždaug 70 km atstumu nuo sausumos. Sankirtos vietoje virš dujotiekio bus įrengta speciali konstrukcija, kuria povandeninis elektros kabelis aplenks dujotiekio vamzdžius. Povandeninis elektros perdavimo kabelis Baltijos jūroje turės papildomai kirsti dar kelis jūros dugnu nutiestus kabelius, tačiau šios sankirtos nėra tokios sudėtingos kaip su „Nord Stream“.
 
Šiuo metu baigiami bandomojo „NordBalt“ jungties kabelio mechaninio poveikio ir elektriniai bandymai, iš viso 900 km ilgio kabelio gamyba užtruks penkiolika mėnesių. Kabelis bus pradėtas instaliuoti jūroje 2014 m. kovo mėnesį. Tarptautinė elektros jungtis „NordBalt“ sujungs Lietuvos ir Švedijos elektros energetikos sistemas ir užtikrins galimybes parsisiųsti elektros iš pigiais hidroresursais turtingų Šiaurės Europos šalių, o pastačius Visagino atominę elektrinę ir prekiauti Lietuvoje pagaminta elektra. Planuojama „NordBalt“ jungties eksploatacijos pradžia - 2015 metų gruodis.
 
Daugiau informacijos:
Vilija Railaitė,
„Litgrid“ komunikacijos vadovė
Tel.: 8613 19977
El. paštas: vilija.railaite@litgrid.eu
Į viršų