Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-06-03

„Litgrid“ aukštosios įtampos linijos – jau ir interneto žemėlapiuose

Internetinių žemėlapių duomenų bazėje REGIA (regionų geoinformacinės aplinkos paslauga) nuo šiol galima rasti ir aukštosios įtampos elektros perdavimo tinklo įrenginius. Visi, kam prireikia, gali pasitikrinti, kur ir kokiu atstumu nuo jų namų driekiasi aukštosios įtampos elektros linijos, sužinoti, kokie objektai patenka į linijų apsaugos zonas.
 
Aukštos įtampos elektros įrenginiai pavojingi gyvybei, atsidūrus greta jų, būtina laikytis saugos taisyklių. Neatsargus elgesys linijų apsaugos zonose gali ne tik sukelti pavojų žmonių gyvybei, technikai ar turtui, bet ir lemti elektros perdavimo vartotojams sutrikimus. Apsaugoti linijoms nuo žmonių veiklos, o žmones – nuo galimų linijų kaimynystės grėsmių išilgai aukštosios įtampos elektros linijų nustatytos apsaugos zonos. Dėl saugumo jose galioja tam tikri veiklos apribojimai, pavyzdžiui, norint įrengti tvorą ar statyti kitą statinį, būtina gauti „Litgrid“ leidimą. 
 
Pasak „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktoriaus Vidmanto Grušo, pasitaiko atvejų, kai žmonės nusiperka žemės sklypą nežinodami, kad dalis jo patenka į linijos apsaugos zoną ir kad toje teritorijoje veikla yra ribojama. 
 
„REGIA žemėlapyje galima tiksliai susižiūrėti, kur nusitęsia elektros linija, o kur - jos apsaugos zona, dar prieš perkant žemės sklypą ar planuojant statybas. Taip galima priimti gerokai tikslesnius sprendimus dėl teritorijų planavimo“, - sako V. Grušas.
 
Lietuvoje iš viso driekiasi 7029 km aukštos įtampos elektros linijų, stovi 236 transformatorių pastotės ir skirstyklos. Visoms aukštos įtampos elektros perdavimo linijoms yra nustatytos apsaugos zonos. Tai – išilgai linijos ašies esanti žemės juosta, kurios kraštinės nutolusios nuo linijos kraštinių laidų:  110 kV įtampos linijų – po 20 metrų į abi puses, o 330 kV – po 30 metrų į abi puses.
 
REGIA - tai nemokama regionų geoinformacinės aplinkos duomenų bazė, kurioje pateikiama visa svarbiausia to regiono infrastruktūra. Žemėlapiuose galima rasti kultūros ir turizmo objektus, saugomas teritorijas, inžinerinę infrastruktūrą. 
 
 
Į viršų