Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2012-04-11

Paaiškėjo Baltijos valstybių prisijungimo prie kontinentinės Europos elektros tinklo galimybių studijos rengėjas

Gegužės pradžioje Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ketina pasirašyti sutartį su viešąjį tarptautinį konkursą laimėjusia švedų įmone, rengsiančia Baltijos valstybių integracijos į ES vidaus elektros rinką ir galimų jungčių įrengimo galimybių studiją. Mažiausios kainos konkursą rengti galimybių studiją laimėjo Švedijos įmonė „Gothia Power AB“. Iš viso paraiškas dalyvauti konkurse pateikė trys tiekėjai.
 
„Baltijos valstybių integracija į ES vidaus elektros rinką. Galimų jungčių įrengimo galimybių studija“ bus atlikta iki 2013 m. rudens. Atliekant studiją bus nagrinėjami ir vertinami galimi Baltijos valstybių elektros energetikos sistemų sujungimo su kontinentinės Europos elektros tinklu (KET) darbui sinchroniniu režimu scenarijai.
 
Atlikti tyrimai leis nustatyti aiškius technologinius reikalavimus KET sinchroninės zonos plėtrai ir energetinių sistemų sujungimui. Taip pat bus paskaičiuoti numatomi KET projekto įgyvendinimo kaštai  ir nauda bei pasiūlyti tolesnių veiksmų sprendimai, siekiant Baltijos valstybių elektros energetikos sistemų sujungimo su kontinentinės Europos elektros tinklais darbui sinchroniniu režimu.
 
Sutarties, kuri bus pasirašyta praėjus įstatymu nustatytam sutarties sudarymo atidėjimo terminui vertė po įvykusių derybų su tiekėjais yra beveik 1,25 mln. eurų. Pusė sumos galimybių studijai parengti finansuojama iš Europos Sąjungos finansinės paramos lėšų, skirtų Transeuropinių energetikos tinklų (TEN-E) srities bendros svarbos projektams finansuoti. Likusią sumą lygiomis dalimis finansuoja Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemos operatoriai.
 
„Litgrid“ atsako už visavertę Lietuvos elektros energetikos sistemos integraciją į kontinentinės Europos elektros tinklus ir bendrą Europos elektros rinką. Įmonė taip pat vysto šalies elektros perdavimo tinklą ir  įgyvendina strateginius elektros energetikos projektus – tarptautines elektros jungtis „NordBalt“ (Lietuva-Švedija) ir „LitPol Link“ (Lietuva-Lenkija).
 
Į viršų