Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

Litgrid ir energetikos ministerija pasirašė susitarimą dėl energijos sutaupymų
2017-10-10

Litgrid ir energetikos ministerija pasirašė susitarimą dėl energijos sutaupymų

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir valstybės valdomos energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės „EPSO-G“ bendrovės pasirašė susitarimą dėl veiksmų ir priemonių, padėsiančių šalies vartotojams iki 2020 m. pabaigos sutaupyti 269 GWh (0,27 TWh) energijos.
 
Elektros energijos perdavimo bendrovė „Litgrid“ įsipareigojo sutaupyti beveik 146,6 GWh (0,146 TWh), o dujų perdavimo operatorius „Amber Grid“ – 122,54 GWh (0,122 TWh) energijos pas galutinius vartotojus.
 
„Susitarimai, kuriuos ministerija šiomis savaitėmis pasirašė su didžiausiomis energetikos įmonėmis, yra jų aiškus įsipareigojimas siekti ženklių energijos sutaupymų pas galutinius energijos vartotojus, nedidinant tarifo“, – sako energetikos ministras.
 
Sutartyje numatyta, kad didžiausias dėmesys bus skiriamas taupymo priemonėms, susijusioms su pagrindine energijos perdavimo operatorių veikla – jau dabar matomos galimybės siekti sutaupymų, susijusių su elektros energijos ir gamtinių dujų perdavimo sistemų modernizavimu, išmaniąja apskaita ir kt. Taupymo efekto bus siekiama bendradarbiaujant su didžiausiais energijos vartotojais. Šiuo metu „EPSO-G“ atliekama studija įvertinti kitų taupymo priemonių galimybių potencialą.
 
„Taupus ir efektyvus energijos vartojimas yra vienas iš šalies konkurencingumo elementų. Esame svarbi Lietuvos energetikos sistemos dalis, todėl jaučiame  pareigą ir atsakomybę prisidėti kuriant pažangos galimybes elektros energijos bei gamtinių dujų vartojimo srityse,“ – sako EPSO-G generalinis direktorius Rolandas Zukas, pabrėždamas, kad ši sutartis atitinka akcininko lūkesčių laiške nustatytus tikslus.
 
EPSO-G bendradarbiaus ir koordinuos „Litgrid“ ir „Amber Grid“ sutaupymo tikslų pasiekimą ir inicijuos energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemonių įgyvendinimą.
 
Praėjusią savaitę Energetikos ministerija pasirašė susitarimą su elektros ir dujų skirstymo bendrove „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl 1,6 TWh energijos sutaupymų. Iš viso pasirašyti susitarimai su energetikos įmonėmis iki 2020 m. padės sutaupyti apie 1,9 TWh (teravatlandes) galutinės energijos.
 
Šie susitarimai – tik viena iš 2016 m. priimtame Energijos vartojimo efektyvumo didinimo įstatyme numatytų energijos taupymo priemonių. Iš viso iki 2020-ųjų Lietuva turi sutaupyti beveik 11,7 TWh energijos – tiek, kiek elektros energijos visoje šalyje sunaudojama per metus. Iki šiol sutaupyta beveik penktadalis siektino tikslo. Ženklią dalį energijos numatyta sutaupyti renovuojant daugiabučius ir viešuosius pastatus, susitariant su energijos tiekėjais dėl vartotojų informavimo, atliekant energetikos auditus pramonės įmonėse.
 
 
Į viršų