Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Tinklo plėtra

Šilainių pastotė

110/35/6 kV Šilainių TP 110 kV skirstyklos rekonstrukcija
Projekto reikšmė
Iš Šilainių pastotės elektros energija yra tiekiama Šilainių gyvenamųjų namų kvartalui su prekybos centrais, poliklinika, saugumo departamento, gaisrinės  ir kitais visuomeninės paskirties pastatais,taip pat 2-ai ligoninei, Giraitės šovinių gamyklai, PLC „MEGA“, IX-am fortui, Romainių ir Vytėnų gyvenamųjų namų kvartalams. Per 35kV oro linijų tinklą elektros energija tiekiama į Sitkūnų  35/10kV  TP ir Raudondvario 35/10kV TP. Šilainių TP 110 kV skirstyklos rekonstravimas padidins elektros energijos perdavimo patikimumą Kauno miestui. Projektas padidins elektros tiekimo patikimumą 20,2 tūkst. vartotojų.
 
Projekto tikslas
Baigus rekonstrukciją ir atlikus Šilainių transformatorių pastotės elektros įrenginių modernizavimą, pastačius naują pastotės valdymo pastatą, įdiegus vietinius ir nuotolinius valdymus, bus pagerintas Lietuvos 110 kV perdavimo tinklo funkcionavimas, padidintas elektros energijos tiekimo patikimumo bei kokybės reikalavimai, sumažinti elektros perdavimo, o tuo pačiu ir gamybos nuostoliai. 
 
Darbų kalendorius
2014 m. vasario 21 d. pasirašyta statybos darbų sutartis su viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiu UAB „Epregas“ ir AB „Empower“ konsorciumu.
Numatoma 110/35/6 kV Šilainių TP 110 kV skirstyklos rekonstrukcijos pabaiga – 2015 m. rugsėjis.
 
Bendra projekto informacija
Šilainių pastotės rekonstrukcijos kaina – 797 tūkst. eurų (2,75 mln. litų).
 
Projekto finansavimas
Projektą iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal ES Ekonomikos veiksmų programos 4 prioriteto „Esminė ekonominė infrastruktūra“ įgyvendinimo priemonę „Elektros perdavimo sistemos modernizavimas ir plėtra“.
                                                                                                           
 
 
Į viršų